معرفی دیتاسنتر EquinixEquinix از بزرگترین شرکت های زیرساخت (infrastructure) دیجیتال در جهان است که در سال 1998 به عنوان دیتاسنتر (Datacenter) و برای ارایه خدمات colocation برای ارایه خدمات خرید VPS به سرویس دهنده ها و به عنوان شرکت چند ملیتی آمریکایی تاسیس شد که هم اکنون دارای بیش از 240 دیتاسنتر در 27 کشور و 5 قاره است. این شرکت در سال 2002 خدمات خود را به آسیا و اقیانوسیه گسترش داد و در سال 2007 به اروپا و پس از آن در سال 2011 آمریکای لاتین و در سال 2012 به خاورمیانه وارد شد. Equinix از پیشرو های اتصال جهانی برای ارایه خدمات سرور ابری و دیتاسنترها است. کارگزاری های فارکس معمولا از دیتاسنتر Equinix برای ارایه خدمات سرور مجازی فارکس استفاده میکنند و سرورهایشان را در این دیتاسنتر قرار میدهند.

 

دیتاسنتر equinix

مزایای دیتاسنتر Equinix

خدمات کولوکیشن دیتاسنتر Equinix به شما کمک می کند تا از داده های مهم تجاری خود با سطوح بالایی از قابلیت اطمینان و امنیت عملیاتی محافظت کنید. مراکز داده تبادل تجاری بین‌المللی (IBX) این شرکت دسترسی به یک اکوسیستم حیاتی را ارائه می‌دهد که در آن شرکای تجاری، شرکت‌ها و شبکه‌ها با یکدیگر و با بیش از 1800 شبکه موجود در ارتباط هستند. هر مرکز داده IBX امنیت فیزیکی، مطابقت با استانداردها و مهارت های عملیاتی را برای محافظت از اطلاعات سرورها فراهم می کند، Equinix مراکز داده خود را با در نظر گرفتن امنیت و پایداری طراحی می کند.

همه مراکز داده IBX دارای سابقه آپتایم بسیار بالا، افزونگی N+1 (یا بیشتر)، سیستم های پشتیبان گیری و قدرت کامل UPS هستند. مراکز داده IBX دارای سیستم های تهویه مطبوع قوی برای پاسخگویی به نیازهای استقرار انرژی فشرده هستند. هر مرکز داده IBX از طیف وسیعی از رویه‌ها، تکنیک‌ها و تجهیزات امنیتی برای ضبط، نظارت و کنترل دسترسی به محل، از جمله قفس‌های فردی استفاده می‌کند. بیش از 1800 شبکه – Equinix شما را برای تبادل ترافیک و اتصال از طریق خدمات ابری، همتاسازی و اتصالات متقابل مستقیم تحت پوشش قرار داده است. مراکز داده Equinix همچنین مجهز به سیستم‌های کنترل دمای چند جزئی 24/7 و منبع تغذیه کامل بدون وقفه با ژنراتورهای پشتیبان برای حداکثر زمان کار هستند.

 

در بلوسرور نیز شما میتوانید سرورهای دیتاسنتر equinix را تهیه کنید، سرورهای زیر نمونه ای از سرورهای این مرکز داده هستند، اما در بیشتر کشورها از این دیتاسنتر نیز ارایه میدهیم.

 

مرکز داده equinix

 

خدمات زیرساخت Equinix (EIS)

EIS به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا هر آنچه را که نیاز دارند، از جمله قفسه ها، رک، سیستم‌های توزیع برق، سیستم‌های امنیتی و تجهیزات مدیریت کابل را تامین کنند

 

IBX Smartview

IBX SmartView یک پلتفرم نرم افزاری برای نظارت بر زیرساخت داده ها (monitoring data infrastructure) است. پلتفرم کاملا یکپارچه دسترسی آنلاین به داده های محیطی و عملیاتی را در زمان واقعی فراهم می کند. IBX Smartview به شما امکان می‌دهد به اطلاعاتی مانند داده‌های درجه حرارت و رطوبت روند و داده‌های مصرف برق ویژه مدار دسترسی داشته باشید. همچنین هشدارهای سیستمی قابل تنظیم و گزارش های قابل تنظیم را علاوه بر مجوزهای کل سازمان و REST و APIهای جریانی یکپارچه ارائه می دهد.

 

Smart Hands

خدمات پشتیبانی فنی Smart Hands Equinix دسترسی از راه دور به سرور، نصب سفارشی و عیب یابی تجهیزات را ارائه می دهد. با دسترسی ساده به پورتال مشتری، زمانبندی نصب تجهیزات، خدمات رک، خدمات کابل کشی و پشتیبانی تدارکات در دسترس است. Equinix همچنین طرح‌های Smart Hands قابل تنظیم را ارائه می‌دهد که بر اساس نیازهای پشتیبانی فنی سازمان شما تخفیف‌هایی ارائه می‌دهد.

 

پلتفرم Equinix

پلتفرم Equinix به عنوان یک پلتفرم بزرگ مرکز داده، سازمان ها را با هزاران شریک در سراسر جهان متصل می کند. این پلتفرم به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا شبکه‌ها، ذخیره‌سازی و برنامه‌های تجاری را در قالب یک برنامه هماهنگ اجرا کنند. پلتفرم Equinix می تواند به شما در ایجاد ارتباطات فیزیکی و مجازی و معماری های چند ابری بر روی یک پلتفرم قابل اعتماد و امن کمک کند. مهم نیست که شرکت شما در کجای جهان تجارت می کند، پلتفرم Equinix می تواند به ارائه تاخیر بسیار کم و سرعت بالا کمک کند.

 

Equinix Metal

با Equinix Metal، شرکت‌ها می‌توانند از طریق یک پلتفرم کاملا خودکار و سازگار با توسعه‌دهندگان و تجهیزات با کیفیت بالا، سریع‌تر به مشتریان بیشتری دست یابند. تیم‌ها می‌توانند زیرساخت‌هایی در سطح سازمانی بهینه‌سازی شده برای نیازهای خاص صنعت و شرکت بسازند که مقیاس‌پذیر و مقرون‌به‌صرفه باشد. و تیم‌ها می‌توانند از زیرساخت‌های دیجیتال خودکار و استقرار نرم‌افزار برای نوآوری سریع‌تر و ایجاد امنیت و ثبات برای مشتریان استفاده کنند.

 

در هاستینگ بلوسرور نیز از سرور مجازی ترکیه، سرور مجازی ترید این دیتاسنتر به کاربران ارایه میشود.

 

Network Edge

هنگامی که صحبت از زیرساخت مجازی و ذخیره سازی داده می شود، Equinix Network Edge به ساده سازی شبکه ها و در عین حال بهبود عملکرد در همان زمان کمک می کند. ذخیره سازی داده ها به تراشه های حافظه فلش متصل به هم در درایوهای SSD تبدیل شده است که به راحتی می توانند از طریق Network Edge ادغام شوند. برای سازمان‌هایی که به دنبال مدرن‌سازی شبکه‌های خود، مهاجرت و ادغام مراکز داده، افزایش توانایی‌های شبکه چند ابری و گسترش استقرار SD-WAN هستند، ایده‌آل است.

 

شرکای تجاری

Equinix با نزدیک به 3000 ارائه دهنده ابر و فناوری اطلاعات، تقریبا 2000 ارائه دهنده شبکه و بیش از 10000 مشتری در سراسر جهان دارای پارتنر است. در اینجا تعدادی از بزرگترین شرکای آنها آورده شده است:

AWS
Cisco
F5
Google Cloud
Microsoft Azure
NetApp
Oracle
Dell Technologies
VMware
HPE GreenLake

 

لیست دیتاسنترهای Equinix

Data center (IBX) locations

  • Americas: United States, Brazil, Canada, Colombia, Chile, Mexico
  • Asia-Pacific: Australia, China, Hong Kong, Indonesia, Japan, South Korea, Singapore, India
  • Europe and Middle East: Bulgaria, Finland, France, Germany, Ireland, Italy, Netherlands, Poland, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, United Arab Emirates, United Kingdom

 

سایر دیتاسنترها :

معرفی digitalocean

دیتاسنتر OVH

دیتاسنتر هتزنر


<