معرفی دیتاسنتر OVHدیتاسنتر OVH

OVH یک شرکت میزبانی وب فرانسوی برای فروش سرورهای اختصاصی، خرید vps و میزبانی ابری است که اکنون به نام OVHcloud تغییر نام داده است. این تغییر در بیستمین سالگرد آنها در سال 2019 به نشانه آغاز دوره جدید ایجاد شد. OVH ساختمان مراکز داده مخصوص به خود را دارد که بیشتر آنها در اروپا واقع شده اند. از آنجایی که حدود 70 درصد از درآمد آنها از فضای ابری به دست می آمد، آنها می خواستند اولویت خود را روشن کنند. اکنون «OVH-turned-OVHcloud» است.

 

دیتاسنتر ovh

 

OVHcloud توسط Octave Klaba در سال 1999 تاسیس شد، دفتر مرکزی آن در Roubaix فرانسه است. برخی از محصولات و خدمات عمده این شرکت عبارتند از :

 • Domain Registration
 • Web Hosting
 • Cloud Computing
 • Private Cloud
 • Public Cloud
 • Managed Big Data clusters
 • Virtual Private Servers (VPS)
 • Dedicated Server

 

یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان «رایانش ابری» در جهان محسوب می‌شود. به همین خاطر OVH نام خود را به OVHcloud تغییر داد.

 

مراکز داده OVHcloud

OVH (یا OVHcloud) دارای 28 مرکز داده در 11 کشور مختلف است که از این تعداد 4 مرکز در دست ساخت هستند. این مرکز اولین مرکز داده خود را در سال 2003 در پاریس داشت. در حالی که بیشتر زیرساخت های مرکز داده آنها در نقاط مختلف اروپا متمرکز شده است، آنها در استرالیا، سنگاپور، کانادا و ایالات متحده حضور دارند. کشورهای اروپایی شامل فرانسه، آلمان، لهستان، بریتانیا، هلند، اسپانیا و ایتالیا هستند. البته ovh آی پی چندین کشور دیگر در اروپا را نیر ارایه میدهد، اما در بعضی از این کشورها از قابلیت IP Geo location استفاده میکند، یعنی سرور این کشورها مثلا در فرانسه هست ولی IP که سرور اختصاص دادند ثبت کشور پرتقال شده، بخاطر همین در بعضی از سایت هایی که location IP هارو نشون میدن، ممکن به جای پرتقال، کشور فرانسه رو به عنوان موقعیت سرور نشان بدند.

# Asia Pacific
Australia
Singapore

# Europe
France
Germany
Italy
Netherlands
Poland
Spain
UK
 
# North America
Canada
USA

 

معرفی مرکز داده ovh

 

آسیا و اقیانوسیه

منطقه آسیا و اقیانوسیه دارای دو مرکز داده OVHcloud است که هر کدام در دو کشور واقع شده اند که شامل استرالیا و سنگاپور می شود.

استرالیا دارای یک مرکز داده OVH واقع در سیدنی است که SYD-1 نامیده می شود.

 • سیدنی: SYD-1

 

سنگاپور همچنین یک مرکز داده OVH در محل خود دارد. لیست پلن های سرور مجازی سنگاپور را میتوانید مشاهده کنید.

 • سنگاپور: SGP-1

 

اروپا

بیشتر مراکز داده OVHcloud در اروپا متمرکز هستند. در مجموع 18 زیرساخت مرکز داده این شرکت در اروپا وجود دارد که 4 زیرساخت در حال ساخت است. که از این تعداد 7 تاسیسات در کشور مبدا یعنی فرانسه است که یکی در حال ساخت است. OVH دارای مراکز داده در حال فعالیت در فرانسه، آلمان، لهستان و بریتانیا است. در حالی که آنها در فرانسه، ایتالیا، هلند و اسپانیا امکانات زیرساختی در حال ساخت دارند.

 

در فرانسه، چهار شهر از مراکز داده OVH میزبانی می کنند که شامل Paris, Roubaix, Gravelines و Strasbourg است. Roubaix همچنین دفتر اصلی این شرکت است. یکی از مراکز داده در Roubaix در حال ساخت است و 6 مرکز دیگر در آن مکان در حال بهره برداری هستند.

 • Gravelines:ـ GRA-1 و GRA-2
  پاریس: DC-1، GSW و P19
  Roubaix: ـRBX-1، RBX-2، RBX-3، RBX-4، RBX-5، RBX-6 و RBX-7 (در حال ساخت)
  استراسبورگ: SBG-1، SBG-2 و SBG-3 (در حال ساخت)

 

آلمان میزبان یکی از مراکز داده OVHcloud است که در شهر فرانکفورت واقع شده است. شهر فرانکفورت یکی از مکان های بسیار مورد توجه برای قرار دادن مرکز داده در اروپا است، لیست پلن های سرور مجازی آلمان را میتوانید مشاهده کنید.

 • فرانکفورت: FRA-1

 

یک مرکز داده OVH در ایتالیا در حال ساخت است. در شهر میلان در حال ساخت است. نام این مرکز داده در ایتالیا هنوز ذکر نشده است.

 • میلان: TBD

 

یک مرکز داده OVH در هلند در حال ساخت است. در آمستردام، شهری که میزبان بسیاری از شرکت های مرکز داده دیگر در هلند است، ساخته می شود. نام این مرکز داده در آمستردام هنوز ذکر نشده است.

 • آمستردام: TBD

 

لهستان همچنین میزبان یکی از مراکز داده OVH در حال کار در شهر پایتخت خود ورشو است. تاسیسات در اینجا WAW-1 نامیده می شود.

 • ورشو: WAW-1

 

یک مرکز داده OVHcloud در اسپانیا در حال ساخت است. در مادرید که پایتخت این کشور نیز هست در حال ساخت است. نام این زیرساخت مرکز داده در اسپانیا هنوز ذکر نشده است.

 • مادرید: TBD

 

بریتانیا همچنین میزبان یکی از زیرساخت‌های مرکز داده OVHcloud در لندن است.

 • لندن: LON-1

 

آمریکای شمالی

در مجموع 8 مرکز داده OVHcloud در آمریکای شمالی در دو کشور از جمله کانادا و ایالات متحده وجود دارد. از این تعداد، 6 مرکز داده در شهر بوهارنویس کانادا هستند. در حالی که دو مورد دیگر در ایالت های ویرجینیا و اورگان ایالات متحده آمریکا هستند. لیست پلن های سرور مجازی آمریکا را میتوانید مشاهده کنید.

کانادا میزبان تمام شش مرکز داده OVH در بوهارنویس، شهری در استان Quebec این کشور است.

 • Beauharnois، Quebecـ: BHS-1، BHS-2، BHS-3، BHS-4، BHS-5 و BHS-6

 

ایالات متحده میزبان دو مرکز داده OVH در ایالت های ویرجینا و اورگان است. مرکز داده VIN-1 OVHcloud در Vint Hill ویرجینیا واقع شده است. در حالی که مرکز داده HIL-1 OVHcloud در شهر Hillsboro در اورگان واقع شده است.

 •  Hillsboro, Oregon: HIL-1
  Vint Hill, Virginia: VIN-1

 

نظرات بعضی از کاربران OVHcloud

 

گارانتی 99.99% آپتایم OVH

آنها 99.99% گارانتی آپتایم را با ضمانت زمان پاسخگویی کمتر از 5 دقیقه در صورت خرابی سخت افزار ارائه می دهند. این باید به مشتریان اطمینان خاطر بدهد که بدانند سایتشان همیشه فعال خواهد بود.

این واقعیت که این شرکت از پیکربندی RAID 10 برای هارد دیسک های خود استفاده می کند نیز به حفظ و پایداری سایت ها کمک می کند. البته، این شرکت مراکز داده کلاس جهانی خود را با سیستم‌های برق، شبکه و خنک‌کننده اضافی طراحی می‌کند، اینکار به جلوگیری از هرگونه قطعی در مقیاس بزرگ کمک می‌کند.

 

ویژگی و امکانات OVH

OVH ویژگی های بسیار خوبی دارد. پایین ترین سطح میزبانی آنها سرویس خرید Vps معمولی یا مبتنی بر ابر است. قیمت آن مطابق با گزینه های میزبانی هاست اشتراکی اکثر شرکت ها است، VPS ابری کمی گران‌تر است، اما باز هم مناسب است. چندین پلن در هر دسته وجود دارد تا بتوانید دقیقا آنچه را که نیاز دارید بدون پرداخت هزینه اضافی دریافت کنید.

آن‌ها قدرت CPU را تضمین می‌کنند، که با 2 هسته شروع می‌شود و برای VPS بالاترین سطح تا 8 می‌رود. شما همچنین از 2 گیگ و تا 16 گیگ در دسترس بودن رم تضمینی دریافت خواهید کرد. فضای هارد دیسک نیز بسیار زیاد است که از 25 تا 200 گیگ متغیر است، که همگی در پیکربندی RAID 10 برای ثبات بیشتر هستند.

یکی از ویژگی های بسیار خوب این است که می توانید مشخصات سخت افزاری خود را در هر زمانی بدون نیاز به انجام هیچ گونه انتقال سرور یا مواردی از این قبیل ارتقا دهید. این به شما کمک می کند تا وب سایت خود را راه اندازی کنید و در عین حال امکانات زیادی برای رشد به شما می دهد.

 

 

 

معرفی digitalocean

دیتاسنتر هتزنر

دیتاسنتر Equinix