افزایش امنیت ریموت دسکتاپچگونه ریموت دسکتاپ را امن کنیم ؟

Remote Desktop ایمن ترین و سریعترین ابزار مدیریت و اتصال از راه دور به نسبت پروتکل هایی مانند VNC است که اتصال را رمزگذاری نمی کند، با این حال از طریق دسترسی Administrator به یک سیستم از راه دور خطرانی نیز وجود دارد. نکات زیر به شما کمک می کند تا بعد از خرید VPS سرور مجازی خود را ایمن کنین.

 

افزایش امنیت ریموت دسکتاپ و ویندوز سرور

اتصال به سرور مجازی ویندوز از طریق پروتکل ریموت دسکتاپ انجام میشه، برای امن کردن این ارتباط نکات زیر رو باید انجام بدیم.

 

استفاده از کاراکتر قوی در انتخاب رمز

از رمزهای قوی که شامل اعداد، حروف بزرگ و کوچک، کاراکترهای #$@ هست باید استفاده کنیم. از آموزش تغییر رمز ویندوز سرور هم برای تغییر رمز میتونین استفاده کنین

 

تغییر پورت ریموت دسکتاپ

پورت پیش فرض اتصال به ریموت دسکتاپ که 3389 است، برای جلوگیری از شناسایی سیستم عامل و سرور ویندوزی باید این پورت رو عوض کنیم. برای نحوه تغییر پورت پیش فرض آموزش تغییر پورت ریموت دسکتاپ ویندوز لطفا مشاهده کنین.

 

تغییر یوزرنیم administrator

از یوزرنیم دیگه ای به جز administrator استفاده کنیم. یوزرنیم administrator، کاربر پیش فرضی هست که در صورت حمله به سرور برای پیدا کردن رمز عبور این یوزرنیم اقدام میکنن و در صورت پیدا کردن رمز میتونن وارد سرور بشن. هکرها با داشتن یک لیست پسورد به سرورمجازی های ویندوز و به یوزرنیم های administrator حمله میکنند و در صورت تطبیق این لیست رمزها با رمز سرور مجازی ویندوز میتونن وارد سرور بشن. برای جلوگیری از اینکار میتونیم یوزرنیم  administrator رو غیرفعال کنیم و یک یوزرنیم دیگه با دسترسی administrator ایجاد کنیم. در آموزش ساخت یوزر در ویندوز سرور میتونین یوزر جدیدی ایجاد کنین.

 

آپدیت ویندوز

و اما نکته آخر این هست که ویندوز سرور را آپدیت نگه داریم و آخرین بسته های بروز رسانی که ویندوز برای این سیستم عامل میده رو نصب کنیم.

 

 

 


< <