وصل شدن به سرور مجازی ویندوز (اتصال به VPS ویندوز)اتصال به سرور مجازی ویندوز [آموزش تصویری + ویدیویی]

ریموت دسکتاپ چیست

پروتکل دسکتاپ از راه دور (RDP) یک پروتکل استاندارد برای اتصال به کامپیوترها از راه دور است. نرم افزار دسکتاپ از راه دور می تواند از چندین پروتکل مختلف از جمله RDP و virtual network computing (VNC) استفاده کند، اما RDP رایج ترین پروتکل مورد استفاده است. RDP ابتدا توسط مایکروسافت منتشر شد و برای اکثر سیستم عامل های ویندوز در دسترس است، اما میتوان آن را با سیستم عامل های مک نیز استفاده کرد. کاربران دسکتاپ از طریق ریموت دسکتاپ میتوانند به دسکتاپ سرور دیگر خود دسترسی داشته باشند، فایل ها را باز و ویرایش کنند، و برنامه های آنرا اجرا کنند.

 

آموزش تصویری اتصال به VPS ویندوز

برای اتصال به سرور مجازی ویندوز باید از طریق ریموت دسکتاپ ویندوز به سرور متصل بشید، از منوی استارت ویندوز سیستم شخصی خودتون، از بخش جستجو (search) کلمه remote desktop را تایپ کنید.

اتصال به VPS ویندوز

 

بعد از انتخاب ریموت دسکتاپ، صفحه ی جدیدی باز میشه، در بخش computer باید IP که در خرید سرور مجازی به همراه پورت اتصالی که از بلوسرور تهیه کردید رو وارد کنید مثلا : 192.168.1.1:1234

وصل شدن به سرور مجازی ویندوز

 

بعد از زدن دکمه connect، اطلاعات ورود username / password سرور مجازی از شما خواسته میشه که باید وارد کنید و بعد از وارد کردن صفحه جدیدی با کادر نارنجی رنگ باز میشه که باید بر روی Yes کلیک کنید، بعد از این صفحه وارد محیط دسکتاپ VPS شدید. این آموزش، آموزش کار با سرور مجازی ویندوز بود که با انجام اینکار میتونین به vps ایران و خرید سرور مجازی آلمان بلوسرور متصل بشین.

آموزش اتصال به سرور مجازی ویندوز با Remote Desktop
اتصال rdp ویندوز

آموزش ویدیویی نحوه ورود به ویندوز سرور :

 

 

با استفاده از Windows Remote Desktop Connection، با استفاده از صفحه کلید، ماوس و مانیتور رایانه شخصی خود میتوانید به سرور یا کامپیوتر دیگه ای از طریق اینترنت متصل بشید و از سیستم شخصی خودتون اون vps رو کنترل کنین. یعنی توانید هر کاری را که می توانید در رایانه محل کار خود انجام دهید، از خانه انجام دهید.

 

به نقل از سایت ویکی پدیا، بررسی کوتاهی به Remote Desktop Protocol میکنیم :

Remote Desktop Protocol (RDP) یک پروتکل اختصاصی، دارای رابط گرافیکی است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده است، کاربرد این برنامه برای اتصال یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگه و مشاهده صفحه دسکتاپ کامپیوتر دوم است. این برنامه بصورت پیش فرض در سیستم عامل های ویندوز وجود دارد و برای سایر سیستم عامل ها مثل لینوکس، mac os، آیفون، اندروید بصورت جداگانه باید نصب شود. پورت اتصال پیش فرض پروتکل RDP، پورت شماره 3389 و در بستر TCP است.

 

اتصال به سرور مجازی با موبایل

آموزش اتصال به سرور لینوکس

ریموت دسکتاپ از لینوکس به ویندوز

<