نصب SourceGuardian (سورس گاردین) در دایرکت ادمین و cPanelآموزش نصب SourceGuardian

SourceGuardian چیست؟

SourceGuardian یک نرم افزار تجاری است که به شما امکان می دهد اسکریپت های php را به صورت ایمن کدگذاری، کامپایل و رمزگذاری کنید. به این ترتیب سورس کد خود را از مشاهده و ویرایش توسط سایر افراد محافظت خواهید کرد. شما می توانید فایل های خود را بر اساس IP سرور که در آن باز می شوند، بر اساس نام دامنه، آدرس MAC یا یک بازه زمانی تعریف شده قفل کنید. به این ترتیب فایل ها را نمی توان در رایانه دیگری، تحت دامنه متفاوت یا خارج از یک بازه زمانی تعریف شده استفاده کرد.

برای اجرای فایل‌های php که با SourceGuardian کدگذاری شده‌اند، به یک لودر SourceGuardian نیاز دارید.در هاست اشتراکی مثل هاست وردپرس باتوجه به اینکه کلود لینوکس نصب شده، از طریق php selector میتونین این قابلیت فعال کنین، ولی با خرید vps و نصب کنترل پنل هایی مثل cPanel – سی پنل یا دایرکت ادمین – directadmin در vps ایران یا vps آلمان باید این قابلیت رو بصورت دستی فعال کنید.

 

فعالسازی SourceGuardian از PHP Selector

توجه داشته باشید که اگر از هاست اشتراکی استفاده میکنید یا اگر کلودلینوکس در سرور شما نصب شده، وارد هاست cPanel بشید و از منوی PHP Selector پیدا کنین و در اونجا لیست توابعی که میتونین فعالسازی کنین قابل مشاهده هست، تیک SourceGuardian برای فعالسازی بزنید.

 

نصب SourceGuardian (سورس گاردین) در دایرکت ادمین

اگر در دایرکت ادمین سایتی داشته باشید که نیاز به SourceGuadian داشته باشه، بعد از باز کردن سایتتون، با خطایی مواجه میشید که به شما گفته میشه که طبق مراحل زیر باید سورس گاردین رو از سایت خودش دانلود و داخل سرور منتقل کنید. پیامی مشابه کد زیر :

 

PHP script ‘Home/domaiin/public_html/wp-content/plugins/tools-core.php’ is protected by SourceGuardian and requires a SourceGuardian loader ‘ixed.7.4.lin’ to be installed.

1) Click here to download the required ‘ixed.7.4.lin’ loader from the SourceGuardian site
2) Install the loader to /usr/local/lib/php7.4/extensions/no-debug-non-zst
3) Edit /usr/local/lib/php7.4/php.ini and add ‘extension=ixed.7.4.lin’ directive
4) Restart the web server

پیام بالارو خط به خط تحلیل میکنیم

در خط اول نوشته شده که این فایل tools-core.php توسط SourceGuardian قفل شده و نیاز به loader که ixed.7.4.lin هست داره. (یعنی باید از فایل ixed .7.4 برای php 7.4 اینکارو انجام بدین)

1 – در شماره 1 نوشته شده که به سایت SourceGuardian مراجعه کنید و این فایل رو دانلود کنید. (برای لینوکس و دایرکت ادمین باید فایل Linux x86_64 دانلود کنید.) دانلود SourceGuardian

2 – در شماره 2 نوشته شده که بعد از دانلود، فایل رو به پوشه زیر منتقل کنید (دقت کنین که در سرور شما ممکن پوشه ی دیگه ای رو معرفی کنه که به اونجا منتقل کنین پس ملاک هشداری هست که در سایت شما نشون داده میشه نه در این آموزش). از طریق آموزش اتصال به سرور لینوکس و برنامه هایی مانند Bitvise SSH یا MobaXterm میتونین به سادگی انتقال رو انجام بدید.

/usr/local/lib/php7.4/extensions/no-debug-non-zst

 

3 – بعد از اینکه انتقال دادین، باید فایل php.ini رو باز کنید و بهش اطلاع بدین که extention سورس گاردین در سرور قرار داره. فایل زیر رو با ویرایشگر یا با برنامه های bitvie ssh از طریق notepad باز کنید.

/usr/local/lib/php7.4/php.ini

 

4 – حالا با توجه به هر وب سروری که دارید، باید یک بار وب سرور رو ریستارت کنید، میتونین از قسمت service monitor دایرکت ادمین اینکارو انجام بدین.

 

نصب SourceGuardian در cPanel

اگر از کلود لینوکس استفاده نمیکنید، بعد از اینکه از طریق whm وارد پنل مدیریتی cPanel شدید، در کادر جستجو کلمه ” Tweak Settings ” تایپ کنید، سپس در کادری که باز میشه تب PHP انتخاب کنین یا کلمه ” sourceguardian ” در کادر این صفحه جستجو کنین. گزینه تیک زدن و فعالسازی sourceguardian روبروی cPanel PHP loader ظاهر میشه.

اگر هم از کلودلینوکس استفاده میکنین یا هاست شما، هاست اشتراکی است، وارد هاست سی پنل بشید و بخش Software پیدا کنید و روی Select PHP Version کلیک کنید و تیک SourceGuardian بزنید تا فعال بشه.

 

 

بک آپ گیری از هاست دایرکت ادمین

 

<