آموزش بک آپ گیری از هاست دایرکت ادمین و backup دیتابیس directadminبک آپ گیری از دایرکت ادمین

اگر دسترسی admin به دایرکت ادمین دارید (با خرید سرور مجازی این دسترسی خواهید داشت) و مدیر این سرور هستین و میخواهید که full backup از هاست یا هاست هاتون داشته باشید، برای گرفتن بکاپ و نسخه پشتیبان از هاست دایرکت ادمین، از منوها به ترتیب Admin tools -> Admin Backup/Transfer انتخاب کنید.

 

 

در تصویر زیر :

در Step 1 باید هاست هایی که میخواین از اونها بکاپ تهیه بشه رو انتخاب کنین.

در Step 2 برای ایجاد زمانبندی خودکار بکاپ، انتخاب میکنیم، و براساس ماه، روز و ساعت و دقیقه مشخص میکنیم. اگر هم در همون لحظه میخواهید بکاپ بگرید، گزینه Now انتخاب کنید.

 

 

 

در Step 3 باید مشخص کنیم که بکاپ در کجا ذخیره بشه آیا در سرور فعلی ذخیره انجام بشه یا هاست بکاپ FTP، در این قسمت FTP انتخاب میکنیم که اطلاعات به هاست بکاپ منتقل بشه و مقادیر رو با مشخصات FTP هاست مقصد پر میکنیم، به جای remote path هم / اسلش میذاریم و از پورت 21 استفاده میکنیم.

 

در Step 4 نیز قسمت هایی از هاست مثل دیتابیس، فایل های هاست، ایمیل ها و … یا کل اطلاعات هاست که میخواهیم بکاپ تهیه کنیم رو انتخاب میکنیم.

 

 

بک آپ گیری از سایت در دایرکت ادمین

اگر شما فقط یک کاربر ساده دایرکت ادمین هست که یک هاست اشتراکی دارید و دسترسی به پنل مدیریتی ندارید. طبق مسیر Advanced Features>>Create/Restore Backups  باید وارد صفحه بکاپ گیری از هاستتون بشید.

بک آپ دیتابیس دایرکت ادمین

بعد از اینکه وارد Create/Restore Backups شدید، در این صفحه میتونین تماس مواردی که قصد بکاپ گیری دارید رو انتخاب کنین، اگه فقط نیاز دارید که از دیتابیس سایت بکاپ گرفته بشه، فقط کافیه که گزینه های زیر انتخاب کنین

  • Database Settings: Backs up all DB Users and DB Settings
  • Database Data

 

backup از سایت دایرکت ادمین

 

 

 

نصب SourceGuardian