اتصال به سرور مجازی با موبایلاتصال به VPS با موبایل اندروید و آیفون

اگر صاحب یک vps ویندوز هستید، ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که دسترسی به کامپیوتر نداشته بشاید و برای انجام یک اقدام حیاتی باید به سرور ویندوزی متصل شوید و با برنامه Remote Desktop Mobile از طریق RDP در اندروید یا آیفون میتوانید به سرور ویندوزی خود وصل بشید.

ریموت دسکتاپ پروتکل اتصال به سرورهایی با سیستم عامل ویندوز است، مایکروسافت امکان اتصال به سرورهای ویندوزی را از طریق ریموت دسکتاپ با اپلیکیشنی که برای سیستم عامل android و آیفون منتشر کرده، فراهم کرده است. کاربران عزیزی که سرور با سیستم عامل ویندوزی از لوکیشن های vps ایران، خرید سرور مجازی آلمان، خرید سرور مجازی فنلاند بلوسرور تهیه کردند، میتوانند با نصب این application به راحتی محیط دسکتاپ سرور مجازی که تهیه کردند را با داشتن موس و کیبورد مجازی مشاهده کنند. برای نصب این برنامه ابتدا از مارکت های زیر دانلود کنین :

اندروید :

دانلود برنامه ریموت دسکتاپ از app گوگل پلی (بخاطر تحریم امکان نصب این برنامه از گوگل پلی نیست، بهتر هست از مارکت های داخلی استفاده کنید.)

 

دانلود برنامه ریموت دسکتاپ از app بازار

آیفون :

دانلود برنامه Remote Desktop Mobile برای آیفون

 

بعد از نصب برنامه از یکی از مارکت های بالا، بر روی آیکون RD Client تاچ کنین، در صفحه باز شده دکمه Accept رو انتخاب کنین. از منوی سمت راست بالا، علامت + را انتخاب کنین. سپس در زیر منوی باز شده Desktop را انتخاب کنین. و بر روی نوشته ADD MANUALLY تاچ کنین، در این مرحله IP سرور و username و password را وارد میکنیم، در قسمت PC name، آی پی و پورت ارایه شده توسط بلوسرور وارد کنین.
حالا Add user account انتخاب کنین، در قسمت User name، نام کاربری که توسط بلوسرور برای اتصال به سرور مجازی شما داده شده رو وارد کنین، در قسمت password نیز رمز را وارد کنین و save انتخاب میکنیم. سرور شما اضافه شد و با انتخاب آن میتونین به سرور متصل بشین، توجه داشته باشد که اگه بار اول هست که به سرور متصل میشید، هشداری مبنی بر certificate cannot be verified مشاهده میکنین که با انتخاب تیک Don’t ask me again دکمه Connect را بزنین و وارد محیط سرور بشین.

 

آموزش اتصال به سرور مجازی با برنامه اندروید و آیفون