اتصال به سرور مجازی با موبایل اندروید [استفاده از vps در موبایل]اتصال به VPS با موبایل اندروید و آیفون [تصویری + ویدیویی]

با خرید vps خارجی ویندوز، ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که دسترسی به کامپیوتر نداشته باشید و نیاز داشته باشید که به سرور مجازی ویندوزتون از طریق دستگاه دیگه ای متصل بشید، با موبایل و تبلت و از طریق برنامه Remote Desktop Mobile و از طریق پروتکل RDP در اندروید یا آیفون میتوانید به سرور ویندوزی خودتون وصل بشید.

ریموت دسکتاپ پروتکل اتصال به سرورهایی با سیستم عامل ویندوز است، مایکروسافت امکان اتصال به سرورهای ویندوزی را از طریق ریموت دسکتاپ با اپلیکیشنی که برای سیستم عامل android و آیفون منتشر کرده، فراهم کرده است. کاربران عزیزی که سرور با سیستم عامل ویندوزی از لوکیشن های خرید سرور مجازی آلمان، خرید سرور مجازی فنلاند بلوسرور تهیه کردند، میتوانند با نصب این application به راحتی محیط دسکتاپ سرور مجازی که تهیه کردند را با داشتن موس و کیبورد مجازی مشاهده کنند. برای نصب این برنامه ابتدا از مارکت های زیر دانلود کنین :

اندروید :

دانلود برنامه ریموت دسکتاپ از app گوگل پلی (بخاطر تحریم امکان نصب این برنامه از گوگل پلی نیست، بهتر هست از مارکت های داخلی استفاده کنید.)

دانلود برنامه ریموت دسکتاپ از app بازار

آیفون :

دانلود برنامه Remote Desktop Mobile برای آیفون

 

 

آموزش اتصال به vps ویندوز از طریق گوشی [تصویری]

 

بعد از نصب برنامه از یکی از مارکت های بالا، بر روی آیکون RD Client تاچ کنین. از منوی سمت راست بالا، علامت + را انتخاب کنین. سپس در زیر منوی باز شده Add Desktop یا Add PC را انتخاب کنین.

اتصال از موبایل به سرور مجازی

در این مرحله IP سرور و username و password را باید وارد کنیم، در قسمت PC name، آی پی و پورت ارایه شده توسط بلوسرور وارد کنین، مثلا 192.168.1.1:3030
اتصال به سرور مجازی در موبایل و اندروید

حالا در فیلد پایینتر که user account نوشته شده، Add user account انتخاب کنین، در قسمت User name، نام کاربری که توسط بلوسرور برای اتصال به سرور مجازی شما داده شده رو وارد کنین (عموما administrator است)، در قسمت password نیز رمز را وارد کنین و save انتخاب میکنیم.

استفاده از vps در موبایل
سرور شما اضافه شد و با انتخاب آن میتونین به سرور متصل بشین، توجه داشته باشد که اگه بار اول هست که به سرور متصل میشید، هشداری مبنی بر certificate cannot be verified مشاهده میکنین که با انتخاب تیک Don’t ask me again دکمه Connect را بزنین و وارد محیط سرور بشین.

 

وصل شدن به سرور مجازی با گوشی [ویدیویی]

 

وصل شدن به سرور لینوکس با اندروید (اتصال به vps لینوکس از طریق موبایل)

برای اتصال از طریق موبایل به سرورهایی که سیستم عامل لینوکس دارند، از برنامه هایی مانند Termius میتونین استفاده کنین. Termius در گوگل پلی موجود است و فقط بعد از دانلود و نصب، باید IP سرور و پورت اتصال SSH وارد کنید و بعد از اون یوزرنیم و پسورد بزنین تا وارد محیط ترمینال لینوکس بشید.

دانلود Termius

 

اتصال به سرور مجازی لینوکس از SSH موبایل


< <