aws چیست ؟ سرویس ابری امازونaws سرویس ابری امازون

AWS مخفف خدمات وب آمازون (Amazon Web Services) است، با توجه به محبوبیت بسیار زیاد آن نیازی به معرفی رسمی ندارد. ارائه دهنده پیشرو خدمات ابری است. بیش از 170 سرویس AWS را به توسعه دهندگان ارائه می دهد تا بتوانند در زمان نیاز از هر نقطه به آنها دسترسی داشته باشند.

AWS در بیش از 190 کشور در سراسر جهان مشتریان دارد، از جمله 5000 مؤسسه ed-tech و 2000 سازمان دولتی. بسیاری از شرکت ها مانند ESPN، Adobe، Twitter، Netflix، Facebook، BBC و غیره از خدمات AWS استفاده می کنند.

به عنوان مثال، Adobe بدون وابستگی به تیم های فناوری اطلاعات، نرم افزار را ایجاد و به روز می کند. از خدمات خود با ارائه محیط های عملیاتی چند ترابایتی برای مشتریان خود استفاده می کند. Adobe با استقرار خدمات خود با خدمات آمازون، نرم افزار خود را به روشی ساده ادغام و اجرا کرد.

 

رایانش ابری aws چیست؟

رایانش ابری ارائه خدمات آنلاین (مانند سرورها، پایگاه های داده، نرم افزار) به کاربران است. با کمک سرویس های ابری، ذخیره داده ها در ماشین های محلی مورد نیاز نیست. اینکار به شما کمک می کند با خرید vps به داده هاتون که در یک سرور قرار دارن از راه دور دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، برای ذخیره و دسترسی به داده ها از هر نقطه در سراسر جهان نیز استفاده می شود.

 

AWS چیست؟

وب سرویس آمازون یک پلت فرم آنلاین است که راه حل های رایانش ابری مقیاس پذیر و مقرون به صرفه را ارائه می دهد. AWS یک پلت فرم ابری است که به طور گسترده پذیرفته شده است که چندین عملیات درخواستی مانند قدرت محاسباتی، ذخیره سازی پایگاه داده، تحویل محتوا و غیره را برای کمک به مقیاس و رشد شرکت ها ارائه می دهد.

 

تاریخ فعالیت AWS

 • در سال 2002 – خدمات AWS راه اندازی شد
 • در سال 2006- محصولات ابری AWS راه اندازی شد
 • در سال 2012 – AWS اولین رویداد مشتری خود را داشت
 • در سال 2015- AWS به 4.6 میلیارد دلار دست یافت
 • در سال 2016- از هدف درآمد 10 میلیارد دلاری فراتر رفت
 • در سال 2016- گلوله برفی AWS و ماشین برفی AWS راه اندازی شد
 • در سال 2019 – تقریبا 100 سرویس ابری منتشر شد

 

مزایای AWS

AWS یک مدل برنامه نویسی کاربرپسند، معماری، پایگاه داده و همچنین سیستم عاملی را ارائه می دهد که از قبل برای کارفرمایان شناخته شده است.
AWS یک سرویس بسیار مقرون به صرفه است. چیزی به نام تعهدات بلندمدت برای هر چیزی که می خواهید بخرید وجود ندارد، بلکه پرداخت تنها به ازای مصرف است.
نصب یا حذف سریع برنامه شما در هر مکانی با چند کلیک ارائه می دهد.
نیازی به پرداخت پول اضافی برای اجرای سرورهای داده توسط AWS نیست.
AWS هزینه کل مالکیت را با نرخ های بسیار مناسب در مقایسه با سایر سرورهای ابر خصوصی ارائه می دهد.

 

خدمات وب آمازون (AWS) چند مرکز داده دارد؟

خدمات وب آمازون (AWS) در حال حاضر دارای 26 منطقه در حال کار و 8 منطقه دیگر در دست توسعه است، به این معنی که این شرکت تا پایان سال 2024 در مجموع 34 منطقه در دسترس خواهد داشت. در هر منطقه AWS 3 تا 6 منطقه ایزوله و از نظر فیزیکی مجزا هستند. مکان‌هایی که به عنوان مناطق در دسترس شناخته می‌شوند، دارای قدرت، سرمایش و امنیت فیزیکی مستقل هستند و با شبکه فیبر نوری خصوصی اضافی، کم تأخیر، به یکدیگر متصل می‌شوند. در مجموع، خدمات وب آمازون (AWS) بیش از 125 مرکز داده فیزیکی را در مکان های مختلف جهانی اداره می کند.

نمونه ای از لوکیشن های aws میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 

کاربردهای AWS

رایج ترین برنامه های AWS عبارتند از ذخیره سازی و پشتیبان گیری، وب سایت ها، بازی ها، موبایل، وب و برنامه های رسانه های اجتماعی. برخی از مهم ترین کاربردها به شرح زیر است:

1. ذخیره سازی و پشتیبان گیری

یکی از دلایلی که بسیاری از کسب و کارها از AWS استفاده می کنند این است که انواع مختلفی از فضای ذخیره سازی را برای انتخاب ارائه می دهد و همچنین به راحتی قابل دسترسی است. می توان از آن برای ذخیره سازی و نمایه سازی فایل و همچنین برای اجرای برنامه های کاربردی تجاری مهم استفاده کرد.

2. راه اندازی وبسایت

کسب‌وکارها می‌توانند وب‌سایت‌های خود را روی ابر AWS میزبانی کنند، مشابه سایر برنامه‌های وب.

3. بازی

برای اجرای برنامه های بازی به قدرت محاسباتی زیادی نیاز است. AWS ارائه بهترین تجربه بازی آنلاین را برای گیمرها در سراسر جهان آسان تر می کند.

4. موبایل، وب و برنامه های اجتماعی

یکی از ویژگی‌هایی که AWS را از سایر سرویس‌های ابری جدا می‌کند، توانایی آن برای راه‌اندازی و مقیاس‌بندی اپلیکیشن‌های موبایل، تجارت الکترونیک و SaaS است. کدهای مبتنی بر API در AWS می‌توانند شرکت‌ها را قادر به ساخت برنامه‌های کاربردی مقیاس‌پذیر بدون نیاز به سیستم‌عامل و سیستم‌های دیگر کنند.

 

5. مدیریت و تجزیه و تحلیل کلان داده (برنامه)

Amazon Elastic Map Reduced برای پردازش مقادیر زیادی داده از طریق چارچوب Hadoop.
Amazon Kinesis برای تجزیه و تحلیل و پردازش داده های جریان.
AWS Glue برای رسیدگی، استخراج، تبدیل و بارگیری کارها.
Amazon Elasticsearch Service به یک تیم امکان می دهد تا تجزیه و تحلیل گزارش و نظارت ابزار را با کمک ابزار منبع باز، Elastic-search انجام دهند.
Amazon Athena برای استعلام داده ها.
آمازون QuickSight برای تجسم داده ها.

 

6. هوش مصنوعی

Amazon Lex فناوری چت ربات صوتی و متنی را ارائه می دهد.
Amazon Polly برای ترجمه ترجمه متن به گفتار مانند خدمات صوتی الکسا و دستگاه های اکو.
آمازون Rekognition برای تجزیه و تحلیل تصویر و چهره.

 

7. پیام ها و اعلان ها

Amazon Simple Notification Service (SNS) برای تجارت مؤثر یا ارتباطات اصلی.
Amazon Simple Email Service (SES) برای دریافت یا ارسال ایمیل برای متخصصان و بازاریابان فناوری اطلاعات.
Amazon Simple Queue Service (SQS) برای فعال کردن مشاغل برای اشتراک یا انتشار پیام برای کاربران نهایی.

 

8. واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

سرویس Amazon Sumerian کاربران را قادر می سازد تا از ابزارهای توسعه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای ارائه برنامه های کاربردی وب سه بعدی، برنامه های کاربردی تجارت الکترونیک و فروش، بازاریابی، آموزش آنلاین، تولید، شبیه سازی های آموزشی و بازی استفاده کنند.

 

9. توسعه بازی

ابزارهای توسعه بازی AWS توسط شرکت های بزرگ توسعه بازی استفاده می شود که خدمات توسعه دهنده، تجزیه و تحلیل و ابزارهای مختلف توسعه دهنده را ارائه می دهند.
AWS به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا داده های بازی را میزبانی کنند و همچنین داده ها را برای تجزیه و تحلیل عملکرد گیمر و توسعه بازی بر اساس آن ذخیره کنند.

 

10. اینترنت اشیا

سرویس اینترنت اشیا AWS یک پلتفرم بک‌اند برای مدیریت دستگاه‌های اینترنت اشیا و همچنین انتقال داده به سرویس‌های پایگاه داده و ذخیره‌سازی AWS ارائه می‌دهد.
دکمه اینترنت اشیا AWS عملکرد محدود اینترنت اشیا را به سخت افزار ارائه می دهد.
AWS Greengrass محاسبات AWS را برای نصب دستگاه IoT ارائه می دهد.

 

شرکت هایی که از AWS استفاده می کنند

چه غول‌های فناوری، چه استارت‌آپ‌ها، دولت، تولیدکنندگان مواد غذایی یا سازمان‌های خرده‌فروشی، شرکت‌های بسیاری در سراسر جهان از AWS برای توسعه، استقرار و میزبانی برنامه‌ها استفاده می‌کنند. طبق آمار آمازون، تعداد کاربران فعال AWS از 1،000،000 فراتر رفته است. در اینجا لیستی از شرکت هایی که از AWS استفاده می کنند آورده شده است:

 •  Netflix
 • Intuit
 • Coinbase
 • Finra
 • Johnson & Johnson
 • Capital One
 • Adobe
 • Airbnb
 • AOL
 • Hitachi

 

 

خدمات AWS

آمازون خدمات زیادی برای برنامه های ابری دارد. اجازه دهید چند سرویس کلیدی اکوسیستم AWS را فهرست کنیم و توضیح مختصری درباره نحوه استفاده توسعه دهندگان از آنها در تجارت خود ارائه دهیم.

آمازون لیستی از خدمات دارد:

 • خدمات محاسبه
 • ذخیره سازی
 • پایگاه داده
 • شبکه سازی و ارائه محتوا
 • ابزارهای امنیتی
 • ابزارهای توسعه دهنده
 • ابزارهای مدیریتی

 

خدمات محاسباتی (Compute Service)

این سرویس‌ها به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا برنامه‌ای را در پلتفرم ابری بسازند، استقرار و مقیاس کنند.

AWS EC2 : این یک وب سرویس است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد ماشین های مجازی را اجاره کنند و به طور خودکار ظرفیت محاسباتی را در صورت نیاز مقیاس می کند. انواع مختلفی از نمونه ها را به توسعه دهندگان ارائه می دهد تا بتوانند منابع مورد نیاز مانند CPU، حافظه، ذخیره سازی و ظرفیت شبکه را بر اساس نیازهای برنامه خود انتخاب کنند.

 

AWS Lambda :AWS Lambda یک سرویس محاسباتی بدون سرور است. همچنین وظیفه اجرای کد برنامه ها را بر عهده دارد. این به شما کمک می کند تا یک برنامه را بدون دردسر مدیریت سرورها اجرا کنید.

 

Database :AWS سرویس ذخیره سازی داده های وب را برای بایگانی داده ها ارائه می دهد. همچنین مزیت اصلی آن بازیابی اطلاعات بلایا با دوام بالا است.

آمازون S3 : این یک سرویس ذخیره سازی مبتنی بر ابر باز است که برای پشتیبان گیری از داده های آنلاین استفاده می شود. آمازون S3 فضای ذخیره سازی را از طریق رابط خدمات وب فراهم می کند و برای توسعه دهندگانی طراحی شده است که محاسبات در مقیاس وب می تواند برای آنها آسان تر باشد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

آمازون EBS : این حجم ذخیره سازی در دسترس بالا برای داده های پایدار فراهم می کند. این عمدتا توسط نمونه های آمازون EC2 استفاده می شود. حجم های EBS به صراحت برای ذخیره سازی اولیه مانند ذخیره سازی فایل، ذخیره سازی پایگاه داده و ذخیره سازی در سطح بلوک استفاده می شود. به عنوان یکی از سه ارائه دهنده برتر ابر موجود، فرصت های شغلی زیادی در ارتباط با GCP وجود دارد. گواهینامه ابری Google Simplilearn پایه و اساس لازم را برای شروع یا ارتقاء شغل فعلی خود با این پلت فرم جامع ابری در اختیار شما قرار می دهد.

پایگاه داده : سرویس دامنه پایگاه داده AWS نمونه های پایگاه داده مقرون به صرفه، بسیار امن و مقیاس پذیر را در فضای ابری ارائه می دهد.

DynamoDB : این یک سرویس پایگاه داده NoSQL انعطاف پذیر است که عملکرد سریع و قابل اعتمادی را بدون مشکل مقیاس پذیری ارائه می دهد. این یک پایگاه داده چند منطقه ای و بادوام با امنیت داخلی، پشتیبان گیری و بازیابی ویژگی های فوری است.

 

RDS : این یک سرویس ابری پایگاه داده رابطه ای توزیع شده مدیریت شده است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا پایگاه داده را به شیوه ای ساده کار کرده و مقیاس کنند. ما آن را راه‌اندازی کردیم تا فرآیند راه‌اندازی، عملیات، و مقیاس‌بندی را برای توسعه‌دهندگان در حین دسترسی به یک پایگاه داده رابطه‌ای ساده کنیم.

 

CDN : این یک پلت فرم ابری بسیار امن ارائه می دهد و شبکه فیزیکی شما را با سرعت انتقال بالا به VN خصوصی شما متصل می کند.

VPC : این به توسعه‌دهنده کمک می‌کند تا منابع AWS، مانند نمونه‌های آمازون EC2 را در یک ابر مجازی خصوصی مستقر کند. این به شما امکان کنترل محیط کامل شبکه ابری، از جمله بخش محدوده آدرس IP، زیرشبکه‌ها، پیکربندی جدول مسیر و دروازه‌های شبکه را می‌دهد. با این کار، توسعه‌دهندگان می‌توانند همزمان IPv4 و IPv6 را برای منابع شما در یک محیط بسیار امن استفاده کنند.

 

route 53 : این یک سرویس وب با سیستم نام دامنه (DNS) بسیار در دسترس است که به کاربران کمک می کند تا نرم افزار را با ترجمه متن به آدرس IP مسیریابی کنند.
ما آن را برای توسعه‌دهندگان راه‌اندازی کردیم تا روشی مقرون‌به‌صرفه برای مسیریابی کاربران نهایی به برنامه‌های ابری ارائه کنیم.

Developer Tools : این به کاربر کمک می کند تا یک کد منبع برنامه را به طور خودکار بسازد، استقرار و اجرا کند. همچنین سرور و نمونه را در بار کاری به روز می کند.

CodeStar : این سرویسی است که برای مدیریت توسعه اپلیکیشن در یک مکان طراحی شده است. در اینجا، توسعه‌دهندگان می‌توانند به سرعت برنامه‌ها را روی AWS توسعه، ساخت و استقرار دهند.

 

Code Build : این کار دردسر مدیریت سرورهای فیزیکی را از بین می برد و به توسعه دهندگان کمک می کند تا کد را با مقیاس گذاری مداوم بسازند و آزمایش کنند. به عبارت ساده، کد شما را کامپایل می‌کند، تست‌های واحد را اجرا می‌کند و مصنوعات خروجی را می‌دهد که آماده استقرار هستند.

 

Security, Identity & Compliance : با ارائه دسترسی محدود به کاربران خاص، به نظارت بر یک محیط امن برای منابع AWS شما کمک می کند.

 

IAM : مدیریت دسترسی هویت چارچوبی است که به حفظ دسترسی به خدمات AWS به روشی ایمن کمک می کند. این سرویس به شما امکان دسترسی اشتراکی به حساب AWS خود و دسترسی ایمن به سرویس‌های AWS را که در برنامه AWS EC2 اجرا می‌شوند، می‌دهد.

 

KMS : این به کاربران امکان می دهد کلیدهای رمزگذاری را که برای رمزگذاری داده ها استفاده می شود ایجاد و مدیریت کنند. این سرویس شامل یک روش تولید کلید است که در آن علامت دیجیتال در برنامه های شما آسان تر می شود.

 

دیتاسنتر هتزنر

معرفی digitalocean

دیتاسنتر Equinix

<