خرید vps دیجیتال اوشن (سرور مجازی digitalocean)


DigitalOcean یک ارایه دهنده سرور ابری است که مرکز آن در شهر نیویورک با مراکز داده های زیاد در سراسر جهان است که زیرساختی به عنوان یک پلتفرم خدمات (IaaS) را برای خرید vps برای توسعه دهندگان نرم افزار ارایه می دهد. DigitalOcean بین توسعه دهندگان منبع باز محبوب است و با خدمات وب آمازون (AWS) رقابت می کند.

DigitalOcean خدمات متعددی را ارائه می دهد، اما استفاده اولیه آن برای موارد استفاده از میزبانی وب سایت و برنامه ها است. برای استقرار محیط IaaS DigitalOcean، توسعه دهندگان یک نمونه ماشین مجازی (VM) راه اندازی می کنند که شرکت آن را ابر droplet مینامد. DigitalOcean Droplets با نمونه های Amazon Elastic Compute Cloud یا Azure قابل مقایسه است اما از سیستم عامل Microsoft Windows پشتیبانی نمی کند.

 

توسعه دهندگان اندازه Droplets را انتخاب می کنند و اینکه در کدام منطقه جغرافیایی و مرکز داده میخواهند VPS آنجا ایجاد شود و از کدام سیستم عامل لینوکس (OS) استفاده می کنند. یا به جای انتخاب یک توزیع لینوکس، توسعه‌دهندگان می‌توانند Droplets را از طریق VM موجود که با app های از پیش نصب شده ایجاد کنند – امکانی که در DigitalOcean توسط one-click apps انجام میشود.

 

دیجیتال اوشن

 

DigitalOcean پنج طرح Droplets زیر را ارائه می دهد:

Basic برای سازمان‌هایی که می‌خواهند میزبان وب‌سایت‌ها و محیط‌هایی با نیازهای محاسباتی کم شدت باشند، انعطاف‌پذیر و مناسب است.
General Purpose برای استفاده های کاری عمومی طراحی شده است که به عملکرد محاسباتی قابل پیش بینی نیاز دارند.
CPU-Optimized برای کارهای فشرده CPU که به پردازش بالا نیاز دارند و بیشتر از حافظه Ram به CPU متکی هستند، مناسب است.
Memory-Optimized برای کارهایی که مصرف حافظه بالایی دارند اما استفاده از CPU کم تا متوسط است، مناسب است.
Storage-Optimized حداقل 150 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی را برای هر vCPU اختصاصی ارائه می‌دهد و سریع‌تر شدن از دیسک SSD استفاده می‌کند.

 

DigitalOcean برای چه کارهایی استفاده می شود؟

محصولات Digital Ocean را می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد، از جمله:

برای ایجاد VMs؛
برای تهیه و استقرار خوشه های Kubernetes؛
برای مدیریت پایگاه های داده؛
برای ساخت و استقرار برنامه ها با پلتفرم برنامه؛
برای ذخیره سازی object و block storage؛
برای ابزارهای شبکه مانند ابر خصوصی مجازی، load balancers و فایروال ها
برای مجموعه ای از ابزارهای مختلف توسعه دهنده و مانیتورینگ.

توسعه دهندگان همچنین می توانند از کنترل پنل DigitalOcean و یک رابط برنامه کاربردی منبع باز (API) برای مدیریت و نظارت بر Droplets خود استفاده کنند. کنترل پنل به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که قطرات را بر اساس تغییرات بار کاری مقیاس و بازسازی کنند و پشتیبان گیری انجام دهند و ترافیک شبکه را بین قطرات هدایت کنند.

 

 

علاوه بر Droplets، شرکت DigitalOcean  محصولات زیر را ارائه می دهد:

کوبرنتیس Kubernetes

DigitalOcean  پیشنهاد Kubernetes مدیریت شده توسط کاربر است که به کاربران امکان می دهد خوشه های Kubernetes را مستقر کنند.

 

App Platform
App Platform یک پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS) است که امکان انتشار کد در سرورهای ارائه دهنده را فراهم می کند. پلتفرم برنامه همچنین قادر به انتشار برنامه های کاربردی در فضای ابری، انتشار ایمیج کانتینر و تجزیه و تحلیل خودکار کد از GitHub، مخازن عمومی و GitLab است.

 

Storage
DigitalOcean دو نوع ذخیره سازی را ارائه می دهد. Block Storage به کاربران امکان می‌دهد تا حجم بیشتری را به Droplets ها اختصاص دهند و ذخیره‌سازی object storage یک سرویس ذخیره‌سازی است که کاربران را قادر می‌سازد تا حجم‌های بزرگ داده را ذخیره کنند.

 

Content delivery network
شبکه تحویل محتوا شبکه تحویل محتوای Spaces (CDN) کاربران را قادر می‌سازد تا به شبکه‌ای از سرورهای لبه‌ای که داده‌های آنها را تحویل می‌دهند دسترسی داشته باشند.

 

Managed databases
پایگاه های داده مدیریت شده این سرویس خوشه پایگاه داده کاملا مدیریت شده نیاز مدیران را به انجام تعمیرات، پیکربندی و نصب پایگاه داده کاهش می دهد.

 

Networking
شبکه سازی این شامل ابزارهایی برای کنترل جریان ترافیک برنامه با شبکه های خصوصی، تعادل بار و فیلتر ترافیک است. این ابزارها عبارتند از DigitalOcean Virtual Private Cloud، فایروال های ابری، load balancers، سرویس نام دامنه و IP های شناور (floating IPs).

 

Developer tools
این مجموعه از ابزارها بر مدیریت موثر منابع و ادغام اکوسیستم متمرکز است. این ابزارها شامل یک API، کتابخانه های مشتری، یک رابط خط فرمان، تصاویر سفارشی، اقدامات GitHub، ارائه دهنده Terraform و رجیستری کانتینر هستند.

 

Management tools
این ابزارها کاربران را قادر می سازد تا زیرساخت های خود را با ابزارهای مانیتورینگ، پروژه ها و تیم ها مدیریت کنند. مانیتورینگ معیارهای سیستم را جمع آوری و مدیریت می کند. پروژه‌ها کاربران را قادر می‌سازد منابع را به‌ عنوان گروه مدیریت کنند و تیم‌ها یک ابزار همکاری است که برای بسیاری از کاربران قابل دسترسی است.

 

سرور ابری دیجیتال اوشن digitalocean

 

مزایا و معایب DigitalOcean چیست؟

از مزایای محصولات DigitalOcean می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Ease of use

سهولت استفاده رابط کاربری و پنل مدیریت به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی قابل درک باشند.

 

API
API ها برای اتوماسیون و ادغام با ابزارهای شخص ثالث در دسترس هستند.

 

Documentation
مستندات DigitalOcean راهنماهای گسترده ای برای کمک به کاربران از طریق تنظیمات پیچیده دارد.

 

Uptime
آپتایم DigitalOcean ضمانت های uptime برای VM ها و ذخیره سازی 99.99٪ ارائه می دهد، به این معنی که در دسترس بودن اعلام شده در توافق نامه های سطح سرویس، دقیقا با AWS مطابقت دارد.

 

معایب DigitalOcean شامل موارد زیر است:

لینوکس محور

DigitalOcean به طور کلی از سایر سیستم عامل ها مانند ویندوز پشتیبانی نمی کند.

پرداخت

وقتی مشتریان سرور مجازی را خاموش می‌کنند، همچنان شارژ آنها استفاده می‌شوند زیرا اطلاعات آنها هنوز فضای سرور را اشغال می‌کند. این امکان پرداخت با سایر ارائه دهندگان ابری متفاوت است که در سایر ارایه دهندگان مشتریان نه برای VM، بلکه برای ذخیره سازی بلوک مرتبط با VM هزینه دریافت می کنند و اگر سرور خاموش باشد، هزینه ram, cpu دریافت نمیشود.

لوکیشن های محدود
DigitalOcean مناطق استقرار کمتری را در مقایسه با سایر ارائه دهندگان ابر ارائه می دهد، اگر به سرور مجازی آلمان و سرور مجازی آمریکا نیاز داشتین از دیتاسنتر هتزنر میتونید استفاده کنید.

 

 

تاریخچه DigitalOcean

در سال 2003، Ben و Moisey Uretsky شرکت ServerStack را تاسیس کردند که یک کسب و کار میزبانی مدیریت شده است. هدف آنها ایجاد محصولی بود که میزبانی وب و سرورهای مجازی را با هدف توسعه دهندگان نرم افزار ترکیب کند. در سال 2011، اورتسکی ها DigitalOcean را به همراه میچ واینر، جف کار و الک هارتمن تاسیس کردند و بعدا روی ارائه سرور و میزبانی ابری کار کردند. نسخه بتای DigitalOcean در سال 2012 راه اندازی شد. تا پایان آگوست همان سال، DigitalOcean 400 مشتری داشت و تقریبا 10000 نمونه سرور ابری راه اندازی کرد.

در سال 2018، DigitalOcean سرویس کانتینر VM Droplets و Kubernetes خود را معرفی کرد. در سال 2019، این شرکت پایگاه داده PostgreSQL را به عنوان یک سرویس اضافه کرد. در سال 2018، مارک تمپلتون، مدیر عامل سابق سیتریکس، جایگزین بن اورتسکی به عنوان مدیرعامل DigitalOcean شد. یک سال بعد، یانسی اسپرویل، مدیر مالی سابق و مدیر ارشد اجرایی SendGrid، به عنوان مدیرعامل جایگزین تمپلتون شد.

در سال 2019، DigitalOcean میکروپلتفرم portable را به عنوان یک ارائه دهنده خدمات Nanobox خریداری کرد. در سال 2021، DigitalOcean ارائه دهنده پلتفرم بدون سرور Nimbella را خریداری کرد. در سال 2022، این شرکت DigitalOcean Functions را منتشر کرد، یک پلت فرم بدون سرور برای توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های کاربردی بدون نیاز به مدیریت سرور. در همان سال، DigitalOcean سایت یادگیری CSS-Tricks را خریداری کرد که محتوای آموزشی و آموزش های رایگان متمرکز بر توسعه front-end را ارائه می دهد.

DigitalOcean با مشارکت فروشندگانی از جمله Intel، AppWrite و DeepSource، Hacktoberfest را برگزار می‌کند که رویدادی یک ماهه است که در اکتبر برگزار می‌شود و نرم‌افزار منبع باز را جشن می‌گیرد.

 

 

در حال حاضر، DigitalOcean دارای 13 مرکز داده در سراسر جهان است:

New York City, The US: NYC1, NYC2, NYC3
San Francisco, The US: SFO1, SFO2
Toronto, Canada: TOR1
London, United Kingdom: LON1
Frankfurt, Germany: FRA1
Amsterdam, the Netherlands: AMS2, AMS3
Singapore: SGP1
Bangalore, India: BLR1

 

 

سایر دیتاسنترها :

دیتاسنتر OVH

دیتاسنتر Equinix

دیتاسنتر هتزنرامکان تعویض سرور به همراه IP در این سرورها ممکن است و در صورت اتمام ترافیک، سرور جدید داده میشود.
سرور این provider برای راه اندازی سایت مناسب نیست، حالت یکبار مصرف دارند.
سرورهای دیجیتال اوشن فعلا به دلیل اینکه IP سالم ندارند، ارایه نمیشود.CPU
هارد
تعداد دیتاسنتر
پورت شبکه - ترافیک ماهیانه
قیمت ماهیانه
512MB
1vCPU
10GB
NVME
6
900GB Traffic Outbound
Port 2 Gb/s - ipv4+ipv6
435 هزارتومان
1GB
1vCPU
25GB
NVME
11
900GB Traffic Outbound
Port 2 Gb/s - ipv4+ipv6
635 هزارتومانهلند
آلمان
انگلیس
هند
آمریکا
سنگاپور
استرالیا
کانادا▣ اگر فقط نیاز به سایت باز کردن دارید، با تهیه سرور لینوکس از دیتاسنتر شماره 2 یا دیتاسنترهایی که فقط سیستم عامل لینوکس ارایه میدهند، با نصب فقط مرورگر از سرور استفاده کنید.
▣ برای جلوگیری از قفل شدن و بی استفاده شدن سرور در صورت اتمام ترافیک، به محض رسیدن به 900GB از ترافیک مصرف شده، سرور خاموش میشود و میتوانیم سرور دیگری ایجاد و جایگزین کنیم.

▣ استفاده از سرورها برای : هک، کرک اکانت سایت ها، Net Scan ،Port Scan ،IP Scan، تست نفوذ، دیداس، اسپم، ماین، تورنت، VP-N عمومی، نقض قانون کپی رایت ممنوع است.

صفحات دیگر سایت :

خرید سرور مجازی خرید VPS

خرید سرور مجازی از 50 کشورسرور مجازی عمان

< <