آموزش نصب FTP سرور در ویندوز

برای راه اندازی FTP سرور در سرورهای ویندوزی ، ابتدا باید اکانت کاربری ایجاد کنین ، سپس اقدام به نصب و کانفیگ FTP سرور کنین.

آموزش نصب FTP سرور در ویندوز

آموزش نصب FTP سرور در ویندوز

 

1. آموزش ایجاد اکانت کاربری جدید در ویندوز

طبق مسیر زیر ابتدا به کنترل پنل (Control panel) برید و داخل All Control Panel Items بشید و Administrative Tools رو باز کنین و بر روی Computer Management کلیک کنین.

 

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools

سپس در پنجره باز شده بر روی Users کلیک کنین و از قسمت More Actions گزینه New User رو انتخاب کنین و یک اکانت کاربری جدید ایجاد کنین.

(بر خلاف تصویر زیر که گزینه User must change password at next logon  تیک خورده ، تیک این گزینه رو بردارین و از یک رمز قوی استفاده کنین)

آموزش ایجاد اکانت کاربری جدید در ویندوز

 

1. آموزش نصب FTP سرور در ویندوز

طبق تصویر زیر ابتدا Server Manager رو باز کنین و مراحل رو طبق تصاویر زیر انجام بدین.

 

تا این مرحله FTP سرور نصب شد ، حالا طبق تصاویر زیر باید FTP رو راه اندازی کنین ، ابتدا از مسیر زیر فایل Internet Information Services (IIS) رو باز کنین.

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools

 

سپس بر روی Site کلیک راستی کنین و Add FTP site رو انتخاب کنین.

و یک اسم برای FTP بدید و آدرس مسیر FTP رو نیز مشخص کنین.

در تصویر زیر پورت پیش فرض FTP که 21 است نشون داده شده ، همچنین آی پی سرور که در انجا 192.168.1.1 هست رو مشاهده میکنین. و طبق گزینه ها تیک هارو وارد میکنین.

در این قسمت مرحله اعتبارسنجی رو بر روی Basic قرار میدهیم.

و در قسمت Allow Access to نام کاربری جدیدی که ساختیم رو وارد میکنیم و اجازه Read , Write رو به اون میدیم و بر روی Finish کلیک میکنیم تا تنظیمات اعمال بشن.

 

error: