آموزش نصب FTP سرور در ویندوزبرای راه اندازی FTP سرور در سرورهای ویندوزی ، ابتدا باید اکانت کاربری ایجاد کنین ، سپس اقدام به نصب و کانفیگ FTP سرور کنین.

 

1. آموزش ایجاد اکانت کاربری جدید در ویندوز

طبق مسیر زیر ابتدا به کنترل پنل (Control panel) برید و داخل All Control Panel Items بشید و Administrative Tools رو باز کنین و بر روی Computer Management کلیک کنین.

 

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools

سپس در پنجره باز شده بر روی Users کلیک کنین و از قسمت More Actions گزینه New User رو انتخاب کنین و یک اکانت کاربری جدید ایجاد کنین.

(بر خلاف تصویر زیر که گزینه User must change password at next logon  تیک خورده ، تیک این گزینه رو بردارین و از یک رمز قوی استفاده کنین)

آموزش ایجاد اکانت کاربری جدید در ویندوز

 

1. آموزش نصب FTP سرور در ویندوز

طبق تصویر زیر ابتدا Server Manager رو باز کنین و مراحل رو طبق تصاویر زیر انجام بدین.

 

تا این مرحله FTP سرور نصب شد ، حالا طبق تصاویر زیر باید FTP رو راه اندازی کنین ، ابتدا از مسیر زیر فایل Internet Information Services (IIS) رو باز کنین.

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools

 

سپس بر روی Site کلیک راستی کنین و Add FTP site رو انتخاب کنین.

و یک اسم برای FTP بدید و آدرس مسیر FTP رو نیز مشخص کنین.

install ftp server

در تصویر زیر پورت پیش فرض FTP که 21 است نشون داده شده ، همچنین آی پی سرور که در انجا 192.168.1.1 هست رو مشاهده میکنین. و طبق گزینه ها تیک هارو وارد میکنین.

در این قسمت مرحله اعتبارسنجی رو بر روی Basic قرار میدهیم.

و در قسمت Allow Access to نام کاربری جدیدی که ساختیم رو وارد میکنیم و اجازه Read , Write رو به اون میدیم و بر روی Finish کلیک میکنیم تا تنظیمات اعمال بشن.

 

انتخاب سرور مجازی مناسب

خرید سرور مجازی