1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

آموزش نصب GitLab

امروز میخواهیم طریقه ی نصب GitLab  را بر روی سرور آموزش بدهیم ، GitLab این روزها به دلیل اپن سورس بودن و باز گزاشتن دست کاربران در استفاده از امکانات بی انتها بسیار محبوب و پر استفاده شده است. اگه می خواهید GitLab  را بر روی سرور خودتان اجرا کنید می توانید بصورت دستی اون رو نصب کنید .

صفحات دیگر سایت :

GitLab پکیج های مختلفی برای ورژن های زیادی از سیستم عامل ها داره ، قبل از شروع به نصب می بایبست یک SMTP email server پیکربندی کنیم تا GitLab   بتونه ازون برای فرستاده ایمیل های مورد نیازش استفاده کنه . ضمنا برای نصب شما می بایست Postfix رو هم بر روی سرورتون نصب کرده باشید.

sudo apt-get install postfix

هنگام نصب Postfix اون از شما سوالاتی میپرسه ، به اونها پاسخ بدید و اونها رو رد نکنید . اگه شما اونها رو فراموش کردید یادتون باشه که همیشه می تونید با استفاده از دستور زیر اون رو مجددا config کنید :

sudo dpkg-reconfigure postfix

آموزش نصب GitLab

وقتی این دستور را اجرا کردید شما می بایست گزینه ی “Internet Site” را انتخاب کنید و همچنین یک email ID برای دامنه ای که توسط GitLab قراره مورد استفاده قرار بگیره تهیه کنید. از تب ها استفاده کنید و یک نام کاربری برای Postfix بسازید . صفحه ی بعدی از شما میخواد که مقصدی برای ایمیل تعیین کنید . در باقی صفحات از گزینه های پیش فرض استفاده کنید .

آموزش نصب GitLab

بعد از اینکه Postfix نصب شد حالا موقع اون هست که GitLab    رو نصب کنیم ، خب با استفاده از دستور wget  پکیج GitLab   رو دانلود می کنیم . در دستور زیر شما می بایست لینک آخرین ورژن GitLab رو جایگزین کنید :

wget https://downloads-packages.s3.amazonaws.com/ubuntu-14.04/gitlab_7.9.4-omnibus.1-1_amd64.deb

سپس پکیج رو نصب میکنیم : آموزش نصب GitLab

sudo dpkg -i gitlab_7.9.4-omnibus.1-1_amd64.deb

حالا نوبت کانفیگ کردن و نصب GitLab هست :

sudo gitlab-ctl reconfigure

حالا شما می بایست نام دامنه را در کانفیگ فایل تنظیم نمایید تا بتونید به GitLab    دسترسی داشته باشید، قایل را باز کنید :

nano /etc/gitlab/gitlab.rb

 

در این فایل ‘external_url’ را ویرایش کنید و نام دامنه ی سرور را بدهید ، فایل را ذخیره کرده و سپس از مرورگرتان سایت جدیدی که با GitLab ساخته اید را باز کنید :آموزش نصب GitLab

آموزش نصب GitLab

 

به صورت پیش فرض مشخصات ورود ادمین به این صورت هست : نام کاربری root و برای پسوورد ‘5iveL!fe’

به GitLab لاگین کنید و پسوورد را تغییر بدهید .

آموزش نصب GitLab

 

بعد از اینکه پسوورد را تغییر دادید به سایت وارد بشید و شروع به مدیریت پروژه ی خودتان بکنید.

آموزش نصب GitLab

 

سایر آموزش ها :

آموزش نصب لاراول

آموزش نصب گیت در سرور