ارسال نوتیفیکیشن (هشدار آلارم) متاتریدر موبایل – نحوه اتصال متاتریدر به گوشیمتاتریدر 4 (MT4) و متاتریدر 5 (MT5) دو پلتفرم فارکس محبوب معامله‌گران در سراسر جهان هستند. هر دو برنامه ویژگی‌های پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهند، از جمله قابلیت تنظیم هشدارها و اعلانات. با تنظیم هشدارها و اعلانات در MT4 و MT5، می‌توانید فعالیت معاملاتی خود را به محض رسیدن به قیمت مورد نظر دنبال کنید و از فرصت‌های سودآور بهره ببرید. بعد از خرید vps فارکس، در این مقاله نحوه تنظیم هشدارها و اعلانات در هر دو پلتفرم MT4 و MT5 را آموزش می‌دهیم.

ارسال نوتیفیکیشن از Metatrader

گام 1: متاتریدر MT4 یا MT5 را اجرا کنید : پس از باز کردن متاتریدر، شما پنجره اصلی را خواهید دید، که جفت‌های ارز و سایر ابزارهای مالی را که شما در حال معامله آن‌ها هستید، نشان میدهد.

گام 2: (Toolbox) را باز کنید (Ctrl+T) : سپس به تب View بروید و به دنبال منوی Toolbox بگردید، یا به سادگی دکمه CTRl+T را فشار دهید تا پنل زیر نمودار اضافه شود.

 

الارم گذاری در متاتریدر گوشی

 

گام 3: پنجره “Alerts” را باز کنید : برای ایجاد یک هشدار جدید، بر روی تب “Alerts” در پایین صفحه کلیک کنید. این کار پنجره “Alerts” را باز خواهد کرد. سپس بر روی قسمت خالی راست کلیک کنید و گزینه “create” را انتخاب کنید.

 

ارسال نوتیفیکیشن

 

فعال کردن Alarm در متا تریدر موبایل

 

گام 4: شرایط هشدار را تعیین کنید : در پنجره “Alerts”، شما می‌توانید شرایط هشدار را تعیین کنید. چندین گزینه برای تنظیم هشدار در سوال وجود دارد – Instrument/Symbol، Expiration، Timeout، Condition و Value to your price alerts. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک هشدار قیمت تعیین کنید، می‌توانید “Bid” یا “Ask” را انتخاب کنید و سطح قیمتی را که می‌خواهید هشدار دریافت کنید، تعیین کنید.

 

برنامه آلارم فارکستریدر موبایل

 

گام 5: روش اطلاع‌ رسانی را انتخاب کنید : پس از تعیین شرایط هشدار، باید روش اطلاع‌رسانی را انتخاب کنید. MT4 و MT5 چندین گزینه برای اطلاع‌ رسانی ارائه می‌دهند، از جمله ایمیل، SMS و اعلانات فوری به دستگاه موبایل شما. برای انتخاب روش اطلاع‌ رسانی، بر روی تب “Notifications” در پنجره “Alerts” کلیک کنید و روش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

تنظیم آلارم اندیکاتور

 

گام 6: هشدار را ذخیره کنید : پس از تنظیم شرایط هشدار و انتخاب روش اطلاع‌رسانی، بر روی دکمه “Create” کلیک کنید تا هشدار را ذخیره کنید. شما می‌توانید همه هشدارهای خود را در پنجره “Alerts” مشاهده و مدیریت کنید. با دنبال کردن مراحل بالا، می‌توانید هشدارها و اعلانات را برای ابزارهای مالی مورد علاقه خود تنظیم کنید و هر زمان که شرایط تعیین شده شما برآورده شود، هشدار دریافت کنید. با این ویژگی قدرتمند، می‌توانید پیشتاز بازار باشید و تصمیمات معاملاتی بهتری بگیرید.

 

چگونه هشدارها و اعلانات را در متاتریدر 4 و 5 تنظیم کنیم و از طریق موبایل هشدار فوری دریافت کنیم؟

گام 1: برنامه MT4 یا MT5 را دانلود کنید : برای دریافت هشدارها و اعلانات در دستگاه موبایل خود، باید برنامه MetaTrader 4 یا MetaTrader 5 را از فروشگاه برنامه دستگاه خود دانلود کنید. پس از دانلود برنامه، با استفاده از اطلاعات حساب خود به حساب معاملاتی خود وارد شوید.

 

چطور توی متاتریدر آلارم قیمتی بذاریم

 

آلارم گذاشتن در متاتریدر گوشی

گام 2: اعلانات فوری (Push Notifications) را فعال کنید :  برای فعال کردن اعلانات فوری، باید شماره ID دستگاه خود را در پلتفرم MT4 یا MT5 وارد کنید. شماره ID دستگاه شما چیزی است که پلتفرم MT4 یا MT5 به آن نیاز دارد تا بتواند با دستگاه شما در تماس باشد. شماره ID دستگاه خود را می‌توانید در تب Settings > Messages > MetaQuotes ID در برنامه MT4 یا MT5 پیدا کنید. سپس، شماره ID دستگاه خود را در پلتفرم MT4 یا MT5 در قسمت Tools > Options > Notifications > Enable Push Notifications وارد کنید.

 

تنظیم Alerts (هشدار یا آلارم) موبایل در متاتریدر 4 و 5

مطمئن بشید که تنظیمات اعلانات مانند صدا و ویبره به نحوی که مایل هستید، تنظیم شده‌اند.

 

گام 3: اتصال پلتفرم به دستگاه موبایل : شما برای اتصال پلتفرم MT4 یا MT5 خود به دستگاه موبایل خود، باید شماره ID متاکوئتز دستگاه خود را در تنظیمات پلتفرم وارد کنید. برای پیدا کردن شماره ID متاکوئتز خود، برنامه MT5 را روی دستگاه موبایل خود باز کنید و به قسمت “Settings” > “Messages and Notifications” بروید. شماره ID متاکوئتز شما در اینجا نشان داده خواهد شد. شماره ID را کپی کنید زیرا باید آن را در تب “Notifications” در تنظیمات پلتفرم MT5 روی دسکتاپ خود جایگذاری کنید.

 

گام 4: اضافه کردن شماره ID متاکوئتز به پلتفرم MT5 روی دسکتاپ : پلتفرم MT5 را روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود باز کنید و به قسمت Tools > Options > Notifications بروید. شماره ID متاکوئتز منحصر به فرد خود را در جعبه وارد کنید و آماده هستید.

 

گام 5: آزمایش هشدار metatrader : برای اطمینان از درست کار کردن اعلانات، یک هشدار آزمایشی در پلتفرم تنظیم کنید و تأیید کنید که یک اعلان روی دستگاه موبایل خود دریافت می‌کنید. فعال کردن اعلانات فوری در MT4 و MT5 و اتصال پلتفرم به دستگاه موبایل شما یک فرآیند ساده است که می‌تواند به شما کمک کند تا حتی وقتی از کامپیوتر خود دور هستید، از رویدادهای بازار آگاه باشید.

 


< <