1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

بازیابی ریست کردن رمز عبور Vmware ESXi

بازیابی ریست کردن رمز عبور Vmware ESXi

اگر زمانی رمز ورود به مجازی ساز Vmware رو فراموش کنین و امکان ریست پسورد نداشتین، از طریق آموزش زیر میتونین رمز جدیدی اعمال کنین، برای این منظور ابتدا باید از سرور مورد نظر KVM بگیرید و iso این سیستم عامل رو داشته باشین و عینا مراحل نصب رو انجام بدین تا دوباره نصب انجام بشه، اما در هنگام نصب باید طبق تصویر زیر گزینه دوم رو انتخاب کنین.

 

بازیابی پسورد vmware

بازیابی ریست کردن رمز عبور Vmware ESXi

1- در تصویر بالا با انتخاب گزینه اول تنها سیستم عامل آپدیت میشه و رمز عوض نمیشه.

2- با انتخاب گزینه Install vmware – preserve VMFS datastore سیستم عامل Esxi مجدد از اول نصب میشه و در این قسمت میتونین رمز جدید رو وارد کنین، بعد از نصب همه ی تنظیمات مجازی ساز باید مجدد انجام بشه، ولی دقت داشته باشین که vm های ساخته شده در لیست ماشین های مجازی موجود نیستن و فایل vmx اونها در هارد سرور موجود است که تنها باید اونهارو انتخاب کنین تا به لیست اضافه بشن.

3- با انتخاب گزینه 3 هم، هارد پاک میشه و فایل های vm ها حذف خواهند شد.

 

بعد از انتخاب گزینه 2 و نصب مجدد مجازی ساز، به قسمت datastore هارد میریم و فایل های vmx هر vm رو پیدا میکنیم و با کلیک راست گزینه add to inventory رو میزنیم تا به لیست vm ها اضافه بشه. همچنین در صورت نیاز به تهیه سرور مجازی، میتونین از صفحه خرید سرور مجازی بلوسرور که با vmware راه اندازی شده است، استفاده کنین.