1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

آمورش cloudflare و تنظیم dns

کلود فلر (CloudFlare ) چیست

با راه اندازی CloudFlare در سرور یا هاست ، ترافیک عبوری سایت کاربران از شبکه CloudFlare عبور میکنه و با در اختیار داشتن امکاناتی مثل جلوگیری از دیداس  ، کنترل ترافیک ، بهینه سازی سرعت سایت و … به سرعت و امنیت سرور شما کمک میکند.

 

CDN یا شبکه توزیع محتوا

cdn یا Content Delivery Network شبکه ای از سرورهایی در سراسر جهان هستند که در کشورهای مختلف قرار دارند. کاربرد CDN به این صورت هست که با توجه به موقعت جغرافیایی کاربر ، نزدیک ترین سرور با توجه به موقعیت جغرافیایی به او متصل میشود که اینکار باعث سرعت اتصال بالا کاربر ، به سرور CDN نزدیکترین کشور میشود. کلودفلر در حال حاضر 152 دیتاسنتر در کشورهای مختلف دارد.

 

 

مزایای استفاده از Cloudflare

از مهمترین مزایای Cloudflare جلوگیری از دیداس ، افزایش امنیت و SQL Injection و … است.باتوجه به اینکه Cloudflare  از کش استفاده میکند ، با قطع شدن سایت ، سایت از طریق کش این سیستم در دسترس خواهند بود.بهینه سازی و فشرده سازی کدهای CSS , Html , Java script و کاهش پهنای باند از دیگر مزایای این سیستم است.استفاده از CDN و اتصال به نزدیکترین سرور برای بارگذاری سایت و استفاده از SSL رایگان از مهمترین مزایای Cloudflare است.در تصویر زیر نمونه کاهش و بهینه سازی پهنای باندی که از شبکه cloudflare گذشته رو میتونین مشاهده کنین.

 

تنظیم اکانت cloudflare برای سایت

در ابتدا باید در سایت cloudflare یک اکانت داشته باشین تا سایتتون رو به این سایت اضافه کنین و بتونین مشخصات نیم سرور برای دامنه رو دریافت کنین. بعد از اینکه عضو شدین و مشخصاتتون رو دادین ، طبق تصویر زیر دامنه ساتتون رو به این سایت معرفی میکین

تنظیم اکانت cloudflare برای سایت

بعد از اضافه کردن کلودفلیر شروع به اسکن کردن DNS records دامنه شما میکنه و در مرحله بعد باید یکی از پلن های سایت کلودفلیر رو انتخاب کنین که همون پلن رایگان رو انتخاب میکنیم و در مرحله بعد این سایت ، نیم سرورهای خودش رو به شما میده که باید در دامنتون قرار بدین تا ترافیک سایت شما از سرورهای cloudflare عبور کنه.

آموزش cloudflare و تنظیم dns

خرید سرور مجازی

آمورش cloudflare و تنظیم dns