1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

آموزش نصب Webmin در Ubuntu 20.04

Webmin کنترل پنلی متن باز است که به هر کسی امکان راه اندازی میزبانی وب را می دهد. این ابزارها و کنترل پنل ها پیچیدگی مدیریت سرورهای لینوکس و نصب سرویس ها را با یک رابط کاربری وب ساده برای مدیریت و راه اندازی یک میزبانی وب ، مدیریت سرور ایمیل، دامنه ، بانک اطلاعاتی و موارد دیگر فراهم و آسان می کنند.

 

نصب Webmin

از آنجا که Webmin ابزار اصلی پیکربندی سیستم است ، ابتدا باید آن را قبل از Virtualmin نصب کنید. دستورات زیر را اجرا کنید تا بسته های لازم را نصب کنید.

sudo apt update
sudo apt install python apt-show-versions libapt-pkg-perl libauthen-pam-perl libio-pty-perl libnet-ssleay-perl curl

پس از آن ، دستورات زیر را اجرا کنید تا بسته Web deb را دانلود کنید.

cd /tmp && curl -L -O http://www.webmin.com/download/deb/webmin-current.deb

در آخر ، Webmin را نصب کنید

sudo apt install ./webmin-current.deb

 

دسترسی به Webmin

حالا که Webmin نصب شده است ، می توانید با باز کردن مرورگر وب خود و زدن آدرس IP سرور به همراه پورت 10000 ، به رابط کاربری کنترل پنل webmin دسترسی پیدا کنید.

https://localhost:10000

 

نصب Virtualmin

قبل از نصب Virtualmin ، توجه داشته باشین که فقط از نسخه های Ubuntu LTS پشتیبانی می کنه و نسخه های غیر LTS امکان نصب ندارن. همچنین ، در زمان نوشتن  این آموزش ، فقط اوبونتو 18.04 | 16.04 پشتیبانی می شوند. پشتیبانی از 20.04  در حال آماده سازی است. حالا که Webmin نصب شده است ، Virtualmin را نصب کنید. Virtualmin به شما امکان می دهد Apache2 virtual hosts و DNS را مدیریت کنید ، دقیقا مانند cPanel و سایر بسته های میزبانی شده. دستورات زیر را اجرا کنید تا اسکریپت Virtualmin را دانلود و نصب کنید.

آموزش نصب Webmin در Ubuntu 20.04

curl -O http://software.virtualmin.com/gpl/scripts/install.sh
sudo chmod +x install.sh
sudo ./install.sh

تنظیمات پیش فرض را بپذیرید و نصب کنید. پس از اتمام این کار ، باید ماژول Virtualmin را برای Webmin فعال کرده و پیکربندی سیستم خودتون رو انجام بدین.