2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.

آموزش نصب Webmin در Ubuntu 20.04

Webmin کنترل پنلی متن باز است که به هر کسی امکان راه اندازی میزبانی وب را می دهد. این ابزارها و کنترل پنل ها پیچیدگی مدیریت سرورهای لینوکس و نصب سرویس ها را با یک رابط کاربری وب ساده برای مدیریت و راه اندازی یک میزبانی وب ، مدیریت سرور ایمیل، دامنه ، بانک اطلاعاتی و موارد دیگر فراهم و آسان می کنند.

 

نصب Webmin

از آنجا که Webmin ابزار اصلی پیکربندی سیستم است ، ابتدا باید آن را قبل از Virtualmin نصب کنید. دستورات زیر را اجرا کنید تا بسته های لازم را نصب کنید.

sudo apt update
sudo apt install python apt-show-versions libapt-pkg-perl libauthen-pam-perl libio-pty-perl libnet-ssleay-perl curl

پس از آن ، دستورات زیر را اجرا کنید تا بسته Web deb را دانلود کنید.

cd /tmp && curl -L -O http://www.webmin.com/download/deb/webmin-current.deb

در آخر ، Webmin را نصب کنید

sudo apt install ./webmin-current.deb

 

دسترسی به Webmin

حالا که Webmin نصب شده است ، می توانید با باز کردن مرورگر وب خود و زدن آدرس IP سرور به همراه پورت 10000 ، به رابط کاربری کنترل پنل webmin دسترسی پیدا کنید.

https://localhost:10000

 

نصب Virtualmin

قبل از نصب Virtualmin ، توجه داشته باشین که فقط از نسخه های Ubuntu LTS پشتیبانی می کنه و نسخه های غیر LTS امکان نصب ندارن. همچنین ، در زمان نوشتن  این آموزش ، فقط اوبونتو 18.04 | 16.04 پشتیبانی می شوند. پشتیبانی از 20.04  در حال آماده سازی است. حالا که Webmin نصب شده است ، Virtualmin را نصب کنید. Virtualmin به شما امکان می دهد Apache2 virtual hosts و DNS را مدیریت کنید ، دقیقا مانند cPanel و سایر بسته های میزبانی شده. دستورات زیر را اجرا کنید تا اسکریپت Virtualmin را دانلود و نصب کنید.

آموزش نصب Webmin در Ubuntu 20.04

curl -O http://software.virtualmin.com/gpl/scripts/install.sh
sudo chmod +x install.sh
sudo ./install.sh

تنظیمات پیش فرض را بپذیرید و نصب کنید. پس از اتمام این کار ، باید ماژول Virtualmin را برای Webmin فعال کرده و پیکربندی سیستم خودتون رو انجام بدین.