0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.

Malware یا بدافزار چیست

Malware یا بدافزار چیست

Malware مخفف کلمه Malicious software به معنی بدافزار است ؛ Malware ها شامل ویروس ها ، تروجان ها ، کرم ها و تروجان ها هستن ، کار اصلی این بدافزارها ، جاسوسی ، خرابکاری ،ارسال اسپم ، دسترسی به حساب های بانکی ،دزدیدن اطلاعات و رمزهای کاربران بدون اطلاع و دسترسی کاربران است. در واقع هر نوع کد نرم افزاری که بر روی سیستم کاربران اجرا شود  و عملیات ناخواسته ای را انجام دهد به عنوان بدافزار شناخته می شود.
انواع Malware یا بدافزار :

ویروس virus :

ویروس، یک نوع از بدافزار است که در اغلب مواقع بدون اطلاع کاربر اجرا شده و تلاش می‌کند خودش را در یک کد اجرایی دیگر کپی کند. وقتی موفق به انجام این کار شد، کد جدید، آلوده نامیده می‌شود. کد آلوده وقتی اجرا شود، به نوبهٔ خود کد دیگری را می‌تواند آلوده کند. این عمل کپی‌سازی از خود بر روی یک کد اجرایی موجود میتواند کل سیستم را آلوده کند.

 

Adware :

Adware ها فایل ها یا نرم افزارهای تبلیغاتی هستند که شخص تولید کننده adware رو به درآمد میرسانند. Adware ها معمولا رفتار کاربران را در جستجو های اینترنتی مورد بررسی قرار میدن و با بدست آوردن آمار سایتهایی که کاربر بیشتر آنها را بازدید کرده ، آگهی های مناسب سلیقه او را به او نمایش می دهند. معمولا همه Adware ها رفتار بد افزاری از خود نشان نمی دهند، اما آزار دهنده هستند و  پهنای باند اینترنت کاربران و … را مصرف می کنند.

 

Worms :

Worm یا کرم  خودشان را در کامپیوتر میزبان تکثیر می کنند و فایلها و اطلاعات ذخیره شده در کامپیوتر میزبان را از بین می برند. Worm ها طوری طراحی می شوند که کلیه فایلهای سیستمی و داده های کاربر را که در یک درایو موجود هستند بصورت کامل از بین ببرند.

 

Trojan:

تروجان ها  نوعی از بدافزارها هستند که طوری وانمود می کنند که ابزارهای امنی هستند، کاربر هم با خیال راحت آنها را نصب و اجرا می کند. معمولا Trojan ها را برای دزدیدن اطلاعات شخصی و اطلاعات مالی افراد طراحی می کنند، تروجان ها بعد از نصب معمولا طی زمانبندی مشخصی که در آنها برنامه نویسی شده است، به یکباره فعال می شوند و کنترل منابع سیستمی، کامپیوتر میزبان را به دست می گیرند.

Malware یا بدافزار چیست

Ransomware :

Ransomware همان باج افزارها می باشند. . Ransomware یک نوع پیشرفته از بدافزارها هستند که با روشهایی مانند رمزگذاری فایلها، فایل های کاربران را رمز گذاری میکنند و برای دسترسی دوباره کاربران به فایل ها ، از آنها درخواست پول میکنند که مجددا کاربران بتونن به فایل ها دسترسی پیدا کنن.

 

خرید VPS

خرید سرور مجازی