0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.

هاست لینوکس چیست

هاست لینوکس ، فضایی در سرور های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس است که سایت کاربران در این هاست ها راه اندازی و اجرا میشه. این هاست ها برای راه اندازی سایت ، نگهداری فایل و … که با اتصال دامنه و نصب پیش نیازهای راه اندازی سایت قابل بهره برداری است.

هاست لینوکس چیست

در این نوع هاست های لینوکسی امکان راه اندازی سایت از طریق کنترل پنل یا بدون کنترل پنل امکانپذیر است ، کنترل پنل های معرف غیر رایگان سی پنل و دایرکت ادمین است و کنترل پنل های رایگانی مثل centos web panel است. برای استفاده از سیستم عامل های لینوکسی ، نوع سیستم عامل کامپیوتر شخصی شما مهم نیست و ربطی به اینکه در سیستم شما حتما باید لینوکس یا ویندوز نصب بشه نداره ، سیستم عامل لینوکس در سروری که از طرف شرکت های هاستینگ تهیه شده نصب میشه و شما با سیستم عامل ویندوز یا هر سیستم عامل دیگه ای قابل دسترسی است.

هاست لینوکس چیست

این نوع هاست های لینوکسی کاربرد خیلی بیشتری تا هاست ویندوز دارند و اکثر اسکریپت ها و سیستم های مدیریت محتوا (CMS) در این سیستم عامل نصب میشن و پایداری بهتری دارن.سیستم عامل لینوکس از زبانهای Perl , Python , PHP و CGI پشتیبانی می کند. زبانهای PHP در برخی از سرورهای ویندوز قابل اجرا هستند، اما PHP نصب شده بر روی سرور ویندوز در برخی موارد مشکلاتی را به وجود می آورد و تعدادی از دستورات آن تفاوت دارد. برای PHP و لینوکس از بانک اطلاعاتی My SQL استفاده میشه.قیمت هاست های لینوکسی با توجه به open source بودن بسیار کمتر از هاست های ویندوزی است.

هاست لینوکس چیست

فرق هاست ایران با هاست خارج در چیست؟

هاست های ایران به دلیل وجود سرور ها در داخل کشور، سرعت نمایش بالاتری دارند که خیلی محسوس نمی باشد. اما امکانات و پایداری بسیار کمتری نسبت به سرورهای خارج از کشور دارند ، همچنین دارای قیمت بالایی هستند.هاست های خارج به دلیل امکانات بیشتر در دیتاسنترهای خارجی ، ترافیک و پهنای باند بیشتری که ارایه میدهند و همچنین قیمت پایین تری که دارند بسیار به صرفه تر هستند،به همین دلیل سرعت بالاتر سایتهایی که روی سرورهای خارج ایران میزبانی می شوند بسیار بیشتر است.

 

سایر آموزش ها :

سئو چیست

آموزش ساخت DNS اختصاصی دامنه ir

خرید سرور مجازی