0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.

سرور مجازی چیست vps چیست

سرور مجازی (VPS) چیست؟

به کمک مجازی سازهایی مثل Vmware که بلوسرور (Blueserver) نیز از این مجازی ساز استفاده میکند ، سرورهای اختصاصی را به کمک این نرم افزار ، مجازی سازی میکنند و سرور اختصاصی را از نظر منابع فیزیکی مثل فضای HDD ، Ram ، Cpu بخش بندی میکنند. به عنوان مثل شرکت یک سرور اختصاصی با 16 GB رم و سایر منابع فیزیکی تهیه میکنه و قادر هست 8 عدد سرور مجازی با 2GB ram ارایه بده.هر سرور مجازی ایجاد شده دارای یک IP اختصاصی هست. از سرور مجازی ها میتوان همانند یک سیستم شخصی استفاده کرد. بدلیل منابع بالا و قدرتی که سرور مجازی داره ، بهترین گزینه برای سایت های پربازدید هست ، در واقع سایت های پربازدیدی که بدلیل مصرف بالای منابع سخت افزاری و افزایش بازدید قادر به میزبانی در هاست های اشتراکی نیستند ، باید از سرور مجازی استفاده کنند.سرور مجازی هایی که بلوسرور ارایه میکند سرعت بالایی به دانلود و آپلود فایل ها دارند.

 

vps چیست

در سرور مجازی میتوان انواع سیستم عامل هایی مثل ویندوز / لینوکس را نصب کرد و با نصب انواع پنل مثل cpanel و direct admin و centos web panel در سیستم عامل لینوکس ، میتوان سایت ها را برای میزبانی آماده کرد.در هاست های اشتراکی اگر سایت شما نیازمند توابع و ماژول های خاصی برای اجرا باشد ، امکان فعال سازی در هاست های اشتراکی ممکن نیست و همچنین دسترسی کامل به سرور ندارید ، اما در سرور مجازی مدیر سرور میتونه هر برنامه و توابعی که نیاز داشته باشه را در سرور نصب و مدیریت کنه و همچنین دسترسی کامل به سرور و root خواهد داشت.

سرور مجازی چیست

از جمله خصوصیات سرورهای مجازی بلوسرور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. آپتایم بالا
  2. نصب انواع سیستم عامل توسط خود کاربران
  3. امکان روشن ، خاموش و ریبوت سرور مجازی از طریق پنل کاربری
  4. پهنای باند نامحدود
  5. قیمت ارزان تر نسبت به سایر شرکت ها
  6. پشتیبانی و مانیتورینگ حرفه ای از سرورها
  7. فضای هارد بیشتر نسبت به هاست های اشتراکی
  8. منابع cpu و ram بسیار قدرتمند نسبت به هاست اشتراکی

سایر لینک ها :

خرید VPS

سرور مجازی چیست

سرور مجازی سی پنل