0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.

سئو چیست seo چیست

سئو یا seo مخفف کلمه Search Engine Optimization است یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجویی مثل گوگل ، بینگ و … .سئو به بهبود سایت و موضوع سایت برای بهتر دیده شدن در نتیجه ی جستجوی کاربران کمک میکنه و اونهارو به هدف نهایی کلمه ای که جستجو میکنن میرسونه.

سئو یعنی استفاده درست از ساختار ، الگوریتم ها و کلمات و … صحیح برای بالابردن رتبه سایت و نزدیک کردن به نتیجه جستجوی کاربران و رسیدن به صفحه اول جستجو ها.پیاده سازی سئو کار راحتی نیست و نیازبه بررسی و به روز بودن و نزدیک بودن به ساختار الگوریتم های موتور های جستجو داره.

 

در اوايل سال 1990 اولين موتور‌هاي جستجو شروع به کار کردند ، موتور های جستجویی مثل یاهو ، آلتا ویستا و … . در اون زمان موتورهای جستجو براساس فهرست لیست میشدند ، در اين ليست صفحاتي همچون AAA در بالاي اين ليست وجود داشتند.با رشد اينترنت موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظاهر مي‌شدند که از الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري استفاده مي‌کردند.و بر اساس کلمات کلیدی key-words صفحات رو مورد سنجش قرار میدادند ، که مهندسین سئو بر اساس روش های خلاف و تکرار مدارم این کلمات ، رتبه سایت رو بالا میبردند.

سئو چیست seo چیست

هدف از سئو چیست

سئو چیست seo چیست

سئو به سایت های کمک میکنه که در نتایج جستجو در صفحهات نزدیکتر به صفحه 1 یا خود صحفه 1 ظاهر بشن و ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی سایت رو بررسی میکنه،

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • بالا رفتن بازدید سایت.
  • شناخته شدن سایت.
  • بهبود رتبه سایت رد نتایج جستجو
  • عدم نیاز به تبلیغات ، چون خوش با رتبه بهتر کار تبلیغات رو انجام میده.
  • افزایش فروش محصولات

 

سئو  به دو بخش تقسیم می شود، سئو داخلی (On-page SEO) و سئو خارجی (Off-page SEO) .

 

تگ های مهم سئو

سئو چیست seo چیست

تگ Title

تگ Title مهم ترین تگ موجود در یک صفحه وب و همچنین مهم ترین فاکتور سئو داخلی است، موتور های جستجوگر به طور معمول عیننا عنوان قرار گرفته داخل این تگ را در نتایج جستجو نشان می دهند.

تگ Description

تگ توضیحات دومین تگ مهمی است که موتور های جستجوگر به آن توجه می کنند و آن را به طور مستقیم در نتایج جستجو و زیر عنوان صفحه نمایش می دهند. سعی کنید محتوایی متفاوت و جذاب در این تگ بنویسید و حتما کلمه کلیدی خود را یک یا دو بار در آن قرار دهید.

سئو چیست seo چیست

Headings

Heading و یا همان سر تیتر های صفحه سومین فاکتور مهم در کدنویسی سایت هستند، مهم ترین سرتیتر <H1> و کم ارزش ترین سرتیتر <H5> است (سرتیتر <H6> دیگر از نگاه گوگل ارزشی ندارند و با تگ <P> یکی گرفته می شود) اما چند نکته وجود دارند که باید در هنگام استفاده از heading ها به آن ها توجه کنید، این نکات عبارتند از:

  • سعی کنید تا تنها یک <h1> در هر صفحه قرار دهید.
  • محتوای تگ h1 و تگ title باید یکی و یا کاملا نزدیک به یک دیگر باشد.
  • قبل از تگ h1 هیچ تگ heading دیگه ای نباید استفاده گردد.
  • بهتر است heading ها را با استفاده از schema نامگذاری کنید.

seo چیست

seo چیست

seo چیست

سئو چیست

شناسه تصاویر (alt)

موتور های جستجوگر با استفاده از 3 روش کلی مفهوم یک تصویر را متوجه می شوند، با استفاده از alt و یا همان عنوان تصویر، با استفاده از نام و آدرس تصویر و با استفاده از محتوای صفحه و محتوای قبل و بعد تصویر. بهتر است تا حداقل یک تصویر شاخص برای هر صفحه در نظر بگیرید و کلمه کلیدی صفحه خو را در alt آن قرار دهید، در ضمن نیازی نیست تا تمامی تصاویر یک صفحه دارای alt باشند. سعی کنید تا برای تصاویر بزرگ، بهینه و یا کیفیت alt قرار دهید نه آیکون ها و تصاویر نامناسب.

تگ Canonical

تگ Canonical یکی از تگ های مهم سئو سایت است که بین تگ باز و بسته <head> قرار می گیرد. موتور های جستجوگر با استفاده از این تگ آدرس اصلی صفحه را متوجه می شوند و در نتایج جستجو به نمایش می گذارند، وظیفه این تگ هدایت صفحات مشابه به یک صفحه ریشه است.

تگ Robots

موتور های جستجوگر با بررسی این تگ از شما اجازه می گیرند که صفحات شما را ایندکس کنند و یا ایندکس نکنند!

تگ country ,location و geo.position

اگر قصد دارید تا در لوکال سئو (سئو محلی) رتبه ای بدست بیاورید بهتر است تا از تگ های مشخص کننده موقعیت استفاده کنید. از اصلی ترین این تگ ها می تواند به تگ location که مشخص کننده موقعیت محل ارائه خدمات شما است و تگ geo.position که مشخص کننده مختصات دقیق دفتر کار شما در نقشه (گوگل مپ) است اشاره کرد. البته عوامل دیگری نیز مانند محل سرور (تاثیر هاست بر سئو را مطالعه کنید) و زبان سایت در لوکال سئو موثر هستند.

تگ publisher

تگ publisher تگی از صفحه گوگل پلاس سایت شما را به موتور های جستجوگر معرفی می کند. استفاده از تگ publisher به طور مستقیم هیچ تاثیری در رتبه سایت ندارد اما می تواند در ایجاد Knowledge Graph کمکتان کند.

سئو چیست seo چیست

 

سایر آموزش ها :

آموزش ساخت DNS اختصاصی دامنه ir

DNS چیست

خرید سرور مجازی

سرور مجازی NVME