1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

استفاده زیاد از افزونه های وردپرس

استفاده از پلاگین های وردپرس در طراحی سایت افزایش یافته و راحتی ، آسانی و امکانات زیادی رو برای طراحان و کاربران ایجاد میکنه ، اما این استفاده زیاد باعث ایجاد مشکلات زیادی میشود که به بررسی آنها میپردازیم

 

کاهش سرعت سایت

سرعت سایت یکی از معیار های کاربران برای ماندن در سایت ، یا از عوامل مهم درسئو است ، هرچقدر سرعت سئو بالاتر باشه در رتبه بندی سایت شما نیز تاثیر زیادی داره و موتور های جستجو این ویژگی را یکی از معیار های رتبه بندی سایت در نظر می گیرند، استفاده زیاد از پلاگین ها ها حجم کد های سایت را افزایش میدهد و زمان زیادی برای لود کامل سایت نیاز خواهد بود و ممکن هست همه افزونه ها مفید نبوده و دارای کد نویسی درستی نباشند و مشکلات دیگری ایجاد کنند.

 

تداخل افزونه ها

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است بخاطر استفاده زیاد از افزونه ها و پلاگین ها به وجود آید، تداخل آن ها می باشد ، ممکن است این پلاگین ها برای اجرا شدن به منابع مشترکی از دیتابیس سایت نیاز داشته باشند و هر کدام از آن ها بخواهند تغییرات خاصی را روی داده های مشترک اعمال کنند که در این صورت سایت درست کارنکرده و مشکلاتی مانند به هم خوردن جدول ها و ذخیره نشدن اطلاعات و … به وجود آید.

 

کاهش امنیت سایت

بعضی از پلاگین های ممکن است دارای باگ های امنیتی بوده و یا ساختار های اصولی رو رعایت نکرده باشند و باعث کاهش امنیت سایت بشن ، که از طریق این حفره ها امکان حمله و تغییرات در سایت ایجاد بشه. در سایت های فروشگاهی ، تجاری این موارد بسیار مهم است.

 

دسترس پذیری

پلاگین های رایگان ممکن است بعد از گذشت مدتی پشتیبانی نشده و از کار بیافتند، این اتفاق به سایت شما ضربه زده و شاید کارکرد صحیح آن را با مشکلاتی روبرو سازد، هرچه تعداد پلاگین های استفاده شده در سایت بیشتر باشد احتمال بروز چنین خطا هایی را افزایش داده و حاشیه ریسک سایت را افزایش می دهد.

هاست چیست

استفاده زیاد از افزونه های وردپرس