0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.

آموزش ارتقا اوبونتو ۱۴٫۰۴ به ۱۶٫۰۴

همانند نسخه ۱۴٫۰۴ ، نسخه ۱۶٫۰۴ نیز توسط لینوکس پشتیبانی 5 ساله ازش انجام میشه و به همین دلیل به نسخه هایی که در سال‌های زوج و در ماه چهارم سال میلادی منتشر می‌شن نسخه LTS یا با پشتیبانی طولانی مدت میگن که اوبونتو موظف است باگ های خطرناک و مشکلات بوجود آمده در این سیستم هارا طی به روزرسانی هایی تا ۵ سال رفع کنه.

 

برای ارتقا به نسخه جدید ، نیاز به نسخه ۱۴٫۰۴ دارید و نمیتوانید از نسخه های قبلی همانند ۱۲٫۰۴ به نسخه جدید آپگرید کنید ، برای اینکار نیاز دارید که ابتدا به ۱۴.۰۴ به روزرسانی کنید و بعد به آخرین نسخه upgrade کنید.

 

آموزش ارتقا اوبونتو ۱۴٫۰۴ به ۱۶٫۰۴

آموزش ارتقا اوبونتو ۱۴٫۰۴ به ۱۶٫۰۴

 

آموزش ارتقا اوبونتو ۱۴٫۰۴ به ۱۶٫۰۴

نسخه های LTS تمرکز ویژه ای روی پایداری دارند به همین دلیل هم به روزرسانی از داخل نسخه قبلی ممکن است یک ماه دیرتر از انتشار انجام شود. برای بروزرسانی باید 3 مرحله زیر رو انجام بدید:

۱ – از دستور آپدیت ، برای بروزرسانی سیستم استفاده میکنیم

اولین و مهمترین چیز به روز بودن کامل سیستم شما است که برای اینکار میتوانید به قسمت به روز رسانی های سیستم عامل رفته و یا دستورات زیر را در ترمینال خود وارد کنید و پس از آن هر به روزرسانی موجود بر روی سیستم شما دانلود و نصب خواهد شد.

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

۲- اجرای برنامه به روز کننده توزیع

پس از به روز رسانی بسته های سیستم نوبت به اجرای به روز کننده سیستم به نسخه جدید است. کافی است دش را باز کنید و از آن ترمینال را انتخاب کرده و سپس عبارت زیر را در آن وارد کنید ،پس از وارد کردن کلید اینتر را فشار دهید و منتظر باشید تا برنامه مورد نظر برای اینکار اجرا شده و سپس دکمه upgrade را انتخاب کنید.

sudo update-manager -d

 

۲- صبر کنید تا بسته های بروزرسانی دانلود و نصب بشن

از مزایای یک به روزرسانی LTS به LTS میتوان به این مورد اشاره داشت که تمامی فایل‌ها و کانفیگ های کنونی شما در نسخه جدید نیز دست نخورده باقی خواهند ماند با این حال همیشه پیشنهاد می‌شود که یک نسخه پشتیبان از فایل‌های مهم خود تهیه کنید چرا که یک اشتباه کوچک یا مشکل بوجود آمده در زمان به روزرسانی ممکن است همه چیز را بهم بریزد.

 

 

سایر آموزش ها :

خرید VPS

اتصال به سرور لینوکس ubuntu از ریموت دسکتاپ ویندوز

آموزش نصب GNOME 3.20 در Ubuntu 16.04 LTS

سرور مجازی NVME